Adliye önünde sorumsuz sürücü eziyeti

Engelli avukat 31 yaşındaki Melike Toksoy, duruşma için geldiği İzmir Adliye Sarayı'nda akülü arabasıyla çıkmak istediği rampanın önüne bir otomobilin park etmesi yüzünden zor anlar yaşadı.

İZMİR - Engelli avukat 31 yaşındaki Melike Toksoy, duruşma için geldiği İzmir Adliye Sarayı'nda akülü arabasıyla çıkmak istediği rampanın önüne bir otomobilin park etmesi yüzünden zor anlar yaşadı. Başka çıkacak yer arayan ancak bulamayan Toksoy'un imdadına vatandaşlar ve polis yetişti, engelli aracı kaldırıma çıkarıldı.
Doğuştan kalp rahatsızlığı bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Melike Toksoy'un, altı yıl önce aniden nükseden kalp rahatsızlığı sonucu belden aşağısı felç oldu. Tekerlekli sandalyeye mahkûm
olan genç avukat mesleğine dört elle sarıldı. Akülü arabasıyla duruşmalara giren Toksoy, İzmir Adliye Sarayı'nda engelle karşılaştı. Toksoy'un aracıyla çıkacağı rampa girişine bir otomobilin park etmesi, büyük problem yarattı. Başka çıkış yolu olmayan adliyede, akülü aracıyla sağa sola giden Toksoy'un imdadına bir vatandaş ile polis yetişti.
Akülü araba insan gücüyle kaldırıma çıkarılarak Toksoy'un adliyeye girmesi sağlandı. Bu tür olaylarla çok sık karşılaştığını, Karşıyaka Adliyesi'ndeki rampanın çok kötü olması ve asansör bulunmaması nedeniyle zorlandığını, düzeltilmesi için Adalet Bakanlığı'na dilekçeyle başvurduğunu ve sonuç aldığını belirten avukat Toksoy şunları söyledi: "Karşıyaka Adliyesi'nde rampa düzeltildi, asansör yapılıyor. Bunun için ödenek kısa sürede çıktı. İzmir Adliyesi'nde ise yapılan rampanın eğimi çok fazla, inerken ve çıkarken çok zorlanıyorum. Bir de rampa girişine otomobil park edince içeri girmek zorlaşıyor. Görevli polisleri araçların çekilmesi için defalarca uyardım. Ama yine buraya otomobil park ediliyor. Herkes çok duyarsız. Girişe bir levha asılması gerekiyor. Bunu yapmak bu kadar zor mu? Benim gibi başka avukatlar ve vatandaşlar var. Hepsi adliyeye geliyor. Rampalar açık tutulmalı.