Adliyede Ali Ağaoğlu kaosu

Adliyede Ali Ağaoğlu kaosu
Adliyede Ali Ağaoğlu kaosu
Yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınanlardan işadamı Ali Ağaoğlu'nun serbest bırakıldığı iddia edildi. Ancak bu iddia doğrulanmadı. Bu arada Ağaoğlu'nun yakınlarıyla polis arasında adliyede arbede yaşandı.

 

Siyaset ve işadamlarını kapsayan yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında gözaltına alınan zanlılar bugün adliyeye sevk edildi. Adliyede olan Ağaoğlu CEO'su Hasan Rahvalı Ali Ağaoğlu'nun serbest kaldığını öne sürdü. Ancak bu iddia doğrulanmadı.

Ağaoğlu'nun serbest kaldığı önündeki iddialar sorulan avukatı Adnan Kılıç, "Ali bey savcılıkta ifade verdi. Ancak bir sonuç yok, bekliyoruz" dedi. Ağaoğlu CEO'su Hasan Rahvalı da aynı bilgiyi verdi.
AĞAOĞLU'NUN YAKINLARI İLE POLİS ARASINDA GERİLİM

Bu arada Ağaoğlu’nun çok sayıda yakını sabah saatlerinden itibaren Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na geldi. 'Serbest kaldığı' haberi gelince onlarca kişi adliyenin kapısına akın etti. Bunun üzerine adliye güvenlik görevlileriyle Ağaoğlu'nun yakınları arasında arbede çıktı. Çağlayan Adliyesi'nde şüpheliler savcılılık tarafından sorgulanırken dışarıda da yakınları bekliyordu. Adliye önünde bekleyenler arasında Ağaoğlu yazılı mont giyenler de dikkat çekti. 

Ali Ağaoğlu'nun yakınları giriş kapısı önünde beklerken özel güvenlik görevlileri tarafından kapı önünü boşaltmaları konusunda uyarıldı. Ağaoğlu'nun yakınlarıyla özel güvenlik görevlileri arasında tartışma çıktı. Bunun üzerine özel güvenlik görevlileri çevik kuvvet polisinden yardım istedi. Güvenlik önlemi alan Çevik Kuvvet polisiyle bazı vatandaşlar arasında gerginlik yaşandı. Emniyet yetkililerinin araya girmesiyle kısa süreli gerginlik sona erdi. (DHA)

 

 


Ağaoğlu'nun gözaltı sebebi mi?