Adliyede de 'İbo Şov'a devam

Adliyede de 'İbo Şov'a devam
Adliyede de 'İbo Şov'a devam

?Anafor? davasıyla ilgili olarak dün ifade veren türkücü Tatlıses, adliyeden türkü söyleyerek ayrıldı. FOTOĞRAFLAR: MURAT KAYA / AA

İSTANBUL - İzmir’de, Ahmet Tekin Baykal’ın lideri olduğu öne sürülen organize suç örgütüne yönelik  ‘Anafor’ operasyonu davasında yargılanan türkücü İbrahim Tatlıses, mahkemede ifade verdikten sonra adliyeden güle oynaya çıktı.
Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne giden Tatlıses, avukatıyla İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarak Mahkeme Başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu’na yarım saat ifade verdi. İfadesinin ardından adliyeden türkü söyleyip oynayarak çıkan Tatlıses, “Neden geldiniz?” sorusunu şöyle yanıtladı:
“Daha önce tanık olarak gittim. Savcı herhalde ‘Tatlıses dosyaya girerse daha ilginç olur’ dedi. İzmir’de yani otelimizde olan bir olay... Aslında bir olay yok ama öyle gibi görünüyor. Çete yakalanınca, Kuşadası otel motel geçiyor. İşte otelde kaldılar, ettiler. Halbuki kimse ne kaldı, ne etti... Onun için ben, mağdur olarak gittim ifade verdim.”
İzmir’deki mahkemenin istemi üzerine talimatla ifadesinin alındığını belirten Tatlıses, “Alıştık artık” dedi. Tatlıses, daha sonra türküler söyleyip, etrafa el sallayarak adliyeden ayrıldı.
İzmir’de özel yetkili savcılıkça yazılan ve İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, Tatlıses’in Kuşadası’ndaki otelinde iki yıl önce kumar günü düzenlendiği, bununla ilgili kendisine bilgi verilmemesine sinirlenen Baykal’ın oteli bastığı, Sami Hoştan ve Tatlıses’in ise otelden kaçtığı iddia ediliyor. Tatlıses’in ‘suç işlemek için kurulan silahlı örgüte bilerek yardım’ ve ‘kumar oynatmak’tan cezalandırılması isteniyor. (Radikal)