Adliyede gazeteciye tehdit

Polis, basına sansür öngören yeni TCK'yı beklemedi ve tehdit-hakaret eşliğinde gazetecilerin adliyedeki çalışmasına fiili sansür getirdi.

ANKARA - Polis, basına sansür öngören yeni TCK'yı beklemedi ve tehdit-hakaret eşliğinde gazetecilerin adliyedeki çalışmasına fiili sansür getirdi. Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Birtan Altunbaş'ı 1991 yılında işkenceyle öldürmekten 10 yıl 8 ay hapse mahkûm olan ve Yargıtay'ın haklarındaki cezayı az bulduğu polislerin üçüncü kez yargılanmalarına Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün başlandı. Duruşmaya polis memuru Hasan Cavit Orhan ile emekli başkomiser İbrahim Dedeoğlu ve avukatlarıyla müdahil avukatlar katıldı. Duruşma mayısa ertelendi.
'Bacaklarını kırarım'
Sanıkların çok sayıda sivil meslektaşıyla geldiği duruşma çıkışında, polislerin hedefi gazeteciler oldu. Çok sayıda adliye polisinin de bulunduğu ortamda Hasan Cavit Orhan, resimlerini çekmek isteyen Milliyet gazetesi fotomuhabiri Serdar Özsoy'un üzerine yürüyerek makinesini almak istedi. Bu arbedede Orhan, Özsoy'u "Ayağını kırarım senin. p.k" diye tehdit etti.
Muhabir Özsoy, bazı gazetecilerin girişimiyle polisin elinden kurtarıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7413097413090

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.