Adnan Hoca: Cemaat ve AKP'yi barıştıracağız

Adnan Hoca: Cemaat ve AKP'yi barıştıracağız
Adnan Hoca: Cemaat ve AKP'yi barıştıracağız
Kendi kanalı A9 Tv'de hükümet ile Gülen cemaati arasındaki gerilime değinen Adnan Oktar, cemaat ve Ak Parti arasında arabuluculuk yapacağı mesajını verdi.

Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar, kendi kanalı A9 Tv’deki programında dershane tartışmalarıyla başlayıp rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla alevlenen hükümet -cemaat gerilimini değerlendirdi.

İki tarafın da iki tarafı istemeyen kişilerce desteklendiğini belirten Oktar, Ak Parti ile cemaat arasındaki var olduğu söylenen kavgayı bitirmek için arabuluculuk yapacağını açıkladı.

İşte Oktar’ın sözlerinden satır başları:

Fethullah Hoca cemaatine bütün millet yüklenmez ya. Ayıp yapıyorlar. Farz edelim bu cemaat yok oldu. Fethullah Hoca da yok oldu. Bütün okulları falan devletleştirildi. Ne olur, İslam mı gelir dünyaya. Onlar mı hakim buna. Bir kere aydın insanlar, bağnazlığa karşılar ve Mehdiyet’e uygunlar. AK Parti de öyle. Her ikisi de modern İslam anlayışına çok uygun. Her ikisini birleştirdin mi çok uygun netice alınır.

Cemaati bir kere bölmeyi parçalamayı akıllarından çıkarsınlar. Bir de cemaati AK Parti ile mücadele eden konuma getirmekten de vaz geçsinler. Böyle akılsızca bir şey olmaz, kimse desteklemez. Böyle bir projeye müsaade de etmeyiz. Ak Parti’nin belirli bir gücü var, cemaatinde bir gücü var. İki bir 11 eder. İki gücü bir araya getirip 11 yapalım. Bir 1 daha eklersek 11 eder inşallah.

Ak Parti ile cemaati karşı karşıya getirmeyiz. Kimse iştahlanmasın. Kıskananlar olabilir. AK Parti’ye gıcık oluyor adam, cemaat onları yıksın isteyebilir, onları destekler. AK Parti cemaati dağıtsın isteyebilirler tatmin olmak için.

Ak Parti ile cemaatin arasını bulacağız. Kavgayı da sona erdireceğiz. Zaten kavga yok da, kavga varmış gibi olan noktaları da düzelteceğiz. Kimse iştahlanmasın.


  http://www.radikal.com.tr/1167443116744310

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Her Müslünanın yapması gerekir - murat001

  İki Müslüman kardeşi barıştırmak Kuranın hükmüdür. Adnan Hocadan başka bu önemli vazifeyi yapan var mı? Üstelik sırf Allah rızası için yapan var mı?

  Müslümanların birliği farzdır - KemalGenc076

  Müslümanların arasını düzeltmek ve barıştırmak Allah'ın bir emridir. Adnan Oktar'da bu farzı yerine getiriyor. Diğer müslümanlarında bunu yapması gerekir. Müslümanların parça parça olması, kavga dövüş içinde olmaları Allah'ın emri olan Müslümanların Birlik olmalarına mani olur. Deccaliyeti sevindirir bu kavga. Bir an önce son bulmalı.

  isabetli adımlarla İslam Birliğine doğru - murat001

  Adnan Hoca hep barıştan yana. Hayırlısı olsun. Kim ne derse desin Adnan Hoca kararlı bir şekilde isabetli adımlarla İslam Birliğine doğru ilerliyor.

  birlik olmak farzdır - ahmed2120

  Allah ayette "çekişip birbirinize düşmeyin gücünüz gider" diyor. Barıştırmak büyük erdemdir. En önemlisi Allah'ın beğendiği budur.

  Helal olsun sana Adnan Hoca - murat001

  Bence Adnan Hoca doğru yolda. Çok doğru konuşmuş umarım hükümetimiz önerilerine kulak verir.

  .. - billieholiday

  ne rezilliktir yarabbim!! akp cemaat adnan ahmet hepsi ne rezilliktir yarabbim!!

  Ah hocam vah hocam - alkim13

  benim güvenim sonsuz..