Adnan Hoca'nın müritleri kuliste sınır tanımıyor

Adnan Oktar'ın üç müridi, bir paşanın adını kullanarak İnsan Hakları Komisyonu üyelerini ziyaret etti ve hocalarının davasında müdahil olmalarını istedi

ANKARA- Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar'ın üç müridi emekli Korgeneral Hasan Kundakçı'nın adını kullanıp  TBMM insan Hakları Komisyonu üyelerini ziyaret ettiler ve komisyonun Adan Hoca'nını davasına müdahil olmasını istediler.

TBMM İnsan Hakları Komisyonu İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, İstanbul 2 . Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Adnan Oktar’ın üç kadın müridinin emekli Korgeneral Hasan Kundakçı’nın yeğeni olarak tanıtan Aylin Atmaca aracılığıyla kendisinden randevu istendiği söyledi. Ersin, sekreterinden randevu talebinde bulunun Atmaca'nın Adnan Hoca davasından söz etmediği, sadece emekli korgeneral Hasan Kundakçı’nın adını referans vererek kendisi ile görüşme talebinde bulunduğuna dikkat çekti. Kundakçı'nın adı öne sürülünce söz konusu kişilere randavu verdiğini sanlatan Ersin, "Randevu saatinde üç güzel giyimli bayan geldi. Bana Adnan Hoca davası ile ilgili görüşmek istediklerini söylediler. Adnan Hoca'nın adını duyunca çok şaşırdım" dedi.

Ersin, herşeye karşın durumu anlamak için Kundakçı Paşa’nın eşinin yeğeni olarak tanıtan Aylin Atmaca’nın yanı sıra Plastik Sanayici Tülin Marangozoğlu ve Pedagog Nurşah Aksoy’u ne yapmak istediklerini anlamak için bir süre dinlediğini söyledi. Meclis İnsan Hakları Komisyonu'na Adnan Hoca davasında müdahil olmaları için dilekçe veren bu üç kişi adına konuşan Atmaca'nin kendisine şunları şöylediğini aktardı:

"Adnan Hoca’ya karşı insan hakkı ihlali var. Bize adeta işkence uygulanıyor. Meclis insan hakları komisyonu olarak sizin bizim davamıza müdahil olmanız gerekiyor. Sizi medyadan takip ediyoruz Malatya ve Dink cinayetleri ile yakından ilgilendiniz. Bize de yardım etmeliyisiniz. İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katılmanazı sizden rica ediyoruz. Adnan Oktar’a yönelik gizli bir operasyon yapıldı."

Ersin, Adnan Tınarlıoğlu imzasıyla komisyona verilen dilekçede ise Adnan Hoca’nın, "Ergenekoncular, Komünistler ve Masonların ortak hedefi olduğu" ileri sürüldüğünü de bildirdi.

Müritleri dinleyen Ersin, bu davaya müdahil olmasının sözkonusu olmadığını belirterek, "Asıl insan hakkı ihlalini Adnan Oktar’ın kendisi yapıyor. İnsanların yuvasını yıkıyor. Biz bu davaya ancak Adnan Hoca'nın aleyhine oluruz. Bizzat kendisi insanların huzurunu bozarak insan hakkı ihlalinde bulunuyor" dedi. Ersin, bu çıkışı karşısında şaşıran müritlerin odasından ayrıldıklarını söyledi.

Kundakçı'nın eşi de kızgın

Emekli korgeneral Hasan Kundakçı’nın eşi Şenay Kundakçı, eşinin adını vererek CHP milletvekilinden randevu almayı başaran Aylin Atmaca’nın kendisinin çok uzaktan akrabası olduğunu belirterek, "Bizim adımızı kullanıyor. Bize sürekli onu soruyorlar. İlgimiz olmadığını belirtiyoruz. Biz Adnan Oktar’ı ne tanır ne de biliriz. Hiçbir ilgimiz de yok. Bu kadın bizim ismimizi kullanıyor" dedi.