Aferin kızlara

Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu, 120 kızın hayatını değiştirdi.Aydın Doğan Vakfı'nın Erzurum'da yaptırdığı modern yurtta kalan 120 kız öğrencinin tümü, takdir ve teşekkür aldı. Yurtta hevesle çalışan öğrenciler, takdirleri Doğan ailesine hediye etti.

ERZURUM - Milliyet gazetesinin kız çocuklarının okula kazandırılması amacıyla başlattığı 'Baba Beni Okula Gönder' kampanyası kapsamında geçen yıl Aydın Doğan Vakfı tarafından yaptırılan Erzurum Nene Hatun Kız Lisesi bahçesindeki Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan 120 öğrencinin tümü, takdir ve teşekkür aldı.
Nene Hatun Kız Lisesi Müdürü Cevat Topu, kızların bu başarıyı üniversite sınavlarında da göstereceğine inandığını söyledi. Çevre il, ilçe, köylerden gelerek Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan kızların artık her türlü olanağa sahip olduğunu vurgulayan Topu şöyle konuştu: "Aydın Doğan sayesinde öğrencilerimiz modern bir yurda sahip oldu. Pansiyon olarak kullandığımız 10 odayı, yurt hizmete girdikten sonra sınıfa dönüştürdük. Yeni öğretim yılında yeni açılan sınıflar sayesinde 400 öğrenci daha fazla alacağız. Böylece okuyan kız öğrenci sayısını 1835'e çıkaracağız."
'Evimizi aramadık'
Lise ikinci sınıf öğrencilerinden Ayşe Morkoç, "Okulun üst katındaki koğuşa benzeyen her odada 30'ar kız bir arada yaşıyorduk. Nefes alamıyor, haftada bir banyo yapabiliyorduk. Şimdi odalarımız altı veya sekiz kişilik. Dinlenme salonu, TV ve etüt odası var. 24 saat sıcak suyumuz olduğu için istediğimiz saatte banyo yapabiliyoruz. Bu imkânlara sahip olunca derslerimizden başka bir şey düşünmedik. Takdir ve teşekkür belgelerini Aydın Doğan ile ailesine hediye ediyoruz" diye konuştu. Son sınıf öğrencisi Sibel Eruzun da işadamlarının Aydın Doğan'ı örnek almasını istedi.