Afet Eğitim Merkezi lodosta uçtu!

Afet Eğitim Merkezi lodosta uçtu!
Afet Eğitim Merkezi lodosta uçtu!
Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2013 yılında açılışı yapılan Türkiye'nin ilk Afet Eğitim Merkezi, şiddetli lodosa dayanamadı. 15 milyon liraya mal olan binanın dış cephe kaplaması yerle bir oldu.

RADİKAL - Bursa’da saatteki hızı zaman zaman 129 kilometreye kadar çıkan lodosun etkileri ortaya çıkmaya başladı. Şehirde 306 binanın çatısını uçuran, tabela ve ağaçları deviren rüzgarın, Afet Eğitim Merkezi’ne de zarar verdiği ortaya çıktı. Bursa Valiliği'nin, İl Özel İdaresi kaynakları ile Yıldırım ilçesine inşa ettiği Afet Eğitim Merkezi’nin dış cephe kaplaması şiddetli rüzgara dayanamadı. Binanın ön cephesinin bir bölümü ile güney cephesinin tamamı yıkıldı, tuğlalar ortaya çıktı.

Binanın, Ağustos 2013 yılında yapılan açılışına, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın yanı sıra eski bakanlar Erdoğan Bayraktar ve Beşir Atalay da katılmıştı. Yüzde 50’si Devlet Planlama Teşkilatı, yüzde 50’si ise Bursa İl Özel İdaresi tarafından finansa edilen merkez, 15 milyon liraya mal olmuştu. İki kat yapılan binada, 12 simülasyon odası, deprem sarsma tablası, enkaz koridoru, yangın simülasyonu, 5 boyutlu sinema , heyelan, sel, fırtına, rüzgar, duman simülasyon odası, karbonmonoksit zehirlenme simülasyonu gibi bölümler yer alıyor. (CİHAN)


  http://www.radikal.com.tr/128539712853971

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  terzinin işi kötüdür, yüzünün akı ütüdür derler - genco940

  Afet eğitim merkezinin görünümüne değil,içeriğine bakın, imarla ilgili hemen her konuda, baştan aşağıya diğer tabirle tepeden tırnağa uçmayan çatı, cephe kaplama, çökmeyen yol, kaymayan yamaç kaldı mı. Hayır nedeni ziftlenme. asfalttan zifti çıkardın veya uygun olarak koymadığın zaman ziftlenmiş olursun. ziftlenme açılımı çalmaktır. Adı belli İnşaat emlak konutları, onun adı altında iş gören firmalar ve taşeronlar kolay kazancı bu yolla elde ettiklerinden duvarları boya, seramik ve benzeri elemanlarla kaplayarak saklandıklarını zannederken öksürdüğünüzde tüm pisliklerin ortaya çıktığını görmemek için kör bile olmaya gerek yok. Diğer taraftan Toplu Konutların da bunlardan aşağı kalmadığı gün gibi ortadayken çalmak, çırpmanın ne olduğu bellidir. İnşaat bir sektördür, Kentsel dönüşüm adı altında iki daire artı devlet desteği ile inşaat sektör değil sektöre sektedir.