'Affettik' diye eve çağırdılar

'Affettik' diye eve çağırdılar
'Affettik' diye eve çağırdılar

Yıldız, kaçtığı Mustafa Korkmaz?a siper olurken, kurşunlar ikisinin de canını aldı.

İSTANBUL - Yeni kapatılmış mezarın başında belediye görevlisi üç erkeğe cenaze namazını kıldırırken, beş kadın ise uzaktan son dualarını okudu. 17 yaşındaki Yıldız Zaman, kimsesizler gibi son yolculuğuna uğurlanırken cenazesinde sadece komşuları vardı. Ailesi kızlarının aşkına sahip çıkmadığı gibi ölüsüne de sahip çıkmadı. Oysa tek suçu sevdiği adama kaçmaktı. Yıldız ve Mustafa barışmak için döndükleri evde Yıldız’ın ağabeyi tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Üzerlerine kurşun yağarken Yıldız, sevgilisini korumak için üzerine kapanmıştı.
Gaziantep’in Nizip ilçesindeki bir düğünde tanıştı Yıldız ve Mustafa Korkmaz. 30 yaşındaki Mustafa Korkmaz ile Yıldız Zaman birbirlerinden hoşlandılar, birbirlerine telefonlarını verdiler. Aylar süren telefon arkadaşlığı ilerleyince Mustafa’nın ailesi Yıldız’ı ailesinden istedi. Zaman ailesi damat adayı işsiz olduğu için evliliğe karşı çıktı. Onlar birbirini sevmişti ve kararlıydılar. Yıldız Mustafa’ya kaçtı. Bu kez iki ailenin arası açıldı. Bir süre sonra arabulucu dostların da devreye girmesiyle küskünlük yerini barışa bıraktı. Zaman ailesi çeyizini alması için kızlarını Nizip’teki evlerine çağırdı. Tarih 13 Mart 2006’ydı. Davete sevinerek baba evine giden Yıldız, eşyalarını topladı. Damat adayı Mustafa Korkmaz da akşam yemeği için eve çağrıldı. Her şey iyiye gidiyordu.  Mustafa da eve geldi. Bir süre sonra evliliğe karşı çıkan 20 yaşındaki ağabey Mehmet Zaman ile aralarında tartışma çıktı. Ağabey Zaman, ruhsatsız silahını çekerek Korkmaz’a dört el ateş etti.
Mustafa kanlar içindeyken Yıldız kendisini onun üzerine attı. Ağabeyi tetiğe basmaya devam ediyordu. Beş kurşun da kız kardeşine isabet etti. Yıldız ve Mustafa odanın ortasında birbirlerinin üzerinde kanlar içinde can verdi. Ağabey Zaman, iki sevgilinin cansız bedenlerini evlerinin önüne taşıyıp, polisi aradı, “Namusumu temizledim. Gelin beni teslim alın” dedi. 

Savunma: Bana hakaret etti 
Tutuklanan ağabey Zaman, Mustafa’nın kendisine ağır hakaretler ettiğini, siz de erkek misiniz?’ yazılı mesajlar attığını idda etti. Ancak Yıldız’ın cenazesine sahip çıkılmaması cinayetin planlı bir ‘töre infazı’ olduğu kuşkusunu artırdı. Adana Adli Tıp’a götürülen Korkmaz’ın cenazesi ailesi tarafından alınarak toprağa verildi. Yıldız’ın cenazesinin alınması için de ailesine çağrı yapıldı. Ancak aile cenazeye sahip çıkmayacağını bildirdi. Bunun üzerine Nizip Belediye Başkanı’nın talimatıyla Adana’ya giden belediye ambulansı, Yıldız’ın cenazesini Nizip’e götürdü.
Suçu sevmek olan Yıldız sessiz sedasız toprağa verildi. Sadece belediye görevlisinin ve birkaç komşusunun olduğu cenazesine ailesinden tek bir kişi bile katılmadı.