Afganistan birliği uğurlandı

Afganistan'da görev yapan Uluslararası Güvenlik ve Yardım Kuvveti (ISAF) Harekâtı 7. Dönem Faaliyetleri'ni 11 Şubat'tan itibaren altı ay süreyle sevk ve idare edecek olan 3. Kolordu Komutanlığı'na bağlı 1600 askeri personel için dün uğurlama töreni düzenlendi. Törene askerlerin yakınları da katıldı.

İSTANBUL - Afganistan'da görev yapan Uluslararası Güvenlik ve Yardım Kuvveti (ISAF) Harekâtı 7. Dönem Faaliyetleri'ni 11 Şubat'tan itibaren altı ay süreyle sevk ve idare edecek olan 3. Kolordu Komutanlığı'na bağlı 1600 askeri personel için dün uğurlama töreni düzenlendi. Törene askerlerin yakınları da katıldı. Maslak'taki 3. Kolordu Komutanlığı'nda yapılan törende konuşan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Afganistan'da en büyük tehdi-din terörizm olduğunu belirterek, "NATO'nun Afganistan'daki harekâtta başarılı olmaktan başka seçeneği yoktur" dedi.
Büyükanıt, 33 ülkenin katıldığı bu tarihi görevin, NATO tarafından 3. Kolordu Komutanlığı'na tevdi edilen ilk operasyonel görev olduğunu vurguladı.


    http://www.radikal.com.tr/7345177345170

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.