Afiş sorusu Gökçek'i çıldırttı

Afiş sorusu Gökçek'i çıldırttı
Afiş sorusu Gökçek'i çıldırttı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İsrail'in özrü sonrasında Ankara'ya astırdığı 'Erdoğan'a teşekkür' afişlerinin parasını kimin verdiği sorusuna canlı yayında çok sert cevap verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in İsrail’in özrü sonrası yaptırdığı billboardlar, CHP tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.

Başkan Gökçek, Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Tahir Sarıkaya’nın sunduğu Uyan Türkiyem programına telefonla bağlanarak eleştirilere yanıt verdi.

’ANKARA’DA BİR SİNAGOG’UN TAMİRİNİ YAPACAĞIZ’
Yapılan eleştirilerin kıskançlıktan ve hasetten geldiğini söyleyen Gökçek, "Senelerce Türk dış politikası dünyada yerlerde süründü. İlk defa onurlu bir davranış var. Ben yakında Ankara’da bir Sinagog’un tamirini yapacağız. Benden böyle bir talep var. Bizim ülkemizde yaşayan Yahudilerle hiç bir sorunumuz yok. Bizim İsrail’in başındakilerin felsefesiyle sorunumuz var. Bu aradaki farkı çok net olarak anlamak lazım" diye konuştu.

"Başbakanımız bize gerçekten büyük bir gurur yaşatmıştır" diyen Melih Gökçek, "Bu ülkenin yıllar önce kaybettiği onurunu asırlar sonra almış ve o eski Osmanlı’nın heybetini ortaya koymuştur. Bundan dolayı biz Sayın Başbakanımıza müteşekkiriz. Bunu da elbette billboardda belli edeceğiz" dedi.

’BELEDİYE BÜTÇESİNDEN VERSEM NE OLUR, VERMESEM NE OLUR? ’
Tahir Sarıkaya’nın "Ankara’daki İsrail afişlerini belediye bütçesinden mi verdiniz?" sorusuna Başkan Gökçek, "Belediyenin kesesinden versem ne olur, vermesem ne olur" yanıtını vererek şunları söyledi:

"Eğer bu ülkeye bir onur kazandırılmışsa ve bu millet kalkıp da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bana bir temsil yetkisi verdiyse ben bu parayı dilediğim yerde harcarım. Bunu kafalarına koysunlar. Ama şu kadarını söyleyeyim bu yapmış olduğumuz ilanlarda belediyenin kesesinden bir para harcamadım. Belediye kesesinden olsa da hiç bir şey olmazdı. Ufak tefek şeylerle uğraşmasınlar. Ben CHP’nin belediyelerinin CHP faaliyetlerine nasıl katkıda bulunduklarını gayet iyi biliyorum. Bıraksınlar bunları, işin özüne gelsinler."

Melih Gökçek, "Türkiye onurlu bir davranışta bulunmuştur, Sayın Başbakan onurlu bir davranışta bulunmuştur. Biz de Türkiye’de yaşayan bir vatandaş olarak bize bu gururu yaşatan kişiye ve hükümetimize teşekkür etmişizdir. Olay bu kadar basittir. İstedikleri kadar söylesinler. O tenkitler bir kulağımızdan girer, öteki kulağımızdan çıkar" ifadelerini kullandı.


  http://www.radikal.com.tr/1127026112702619

  YORUMLAR
  (19 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  öyle bir kural olsa! - okkes cavus

  vatandaş seçtiğinden hesap sorsa verdiyi vergilerin nerelere ve nasıl kullanıldığının hesabını sorsa her halde adil ülke diye buna denirdi deyilmi kimse verdimse ben verdim versem ne olur diye bilirmiydi verilen paralar halkın yararınamıdır zarararınamıdır hesabı sorulsaydı ne olurdu !!!.....

  ölüm reklam olursa - devrimkınay

  ölümü gerçekleştirenler sadece ölüm üzerinden faydalananlardır.

  Esitlik - semapost

  Acaba benzer harcamayi Izmir belediye baskani yapmis olsaydi ne olurdu? Bana karismayin, istedigim yere halkin parasini veririm diyebilir miydi? Kaldi ki adalet ve hukumet gorevlileri neden Izmir ve diger kendilerine oy vermeyen il yonetimi idaresine gosterdikleri titiz merak ve incelemeyi kendi yandas illere gosterme lutfunda bulunmuyor?

  gökçek haklı - erdem6363

  Yani burada gökçek haklı. eğer ankaralılar bu şahsı başkan olarak kaç dönemdir seçiyorsa mutluymuşlar derim ben. madem verdikleri paralar zorlarına gitmiyor, bir dönem daha seçsinler. Deveyi diken, ankaralıyı belediye başkanı

  sasirmis bu adam - siradan vatandas

  yani bu kadar piskinlik olur, o billboardlarin bir tanesine bir ayligina ilan vermek bir servet, kimbilir kac billboard a asildi bu ilan. neticede belediye icin toplanan para benim vergimden/cebimden geliyorsa evet hesap vermek zorundasin ve keyfi davranislarda bulunamazsin(tabi insanin serefine bagli). bu cins bir olay batida (gelismis ulkelerde diyelim) olsa sorusturma acilir ve mevkini taciz etmis kisi gorevinden uzaklastirilir.

  ... - noelon

  size ne oluyor da bu soruyu soruyorsunuz ki... bir yorumcunun da yazdığı gibi alan memnun satan memnun arkadaşlar... millet parasının böyle harcanmasından, millet parasının doğalgaz sayacı tüccarlarına peşkeş çekilmesinden, hakkının yenmesinden, emeğinin sömürülmesinden gram rahatsız olmayıp senelerdir aynı kişiye b.şehir belediye başkanlığını veriyor... siz ne karışıyorsunuz... oy verenler padişahlarından memnun iseler buna denecek bir şey yok.. böyle sorularla gölge edip hünkarları rahatsız etmenin alemi yok... densizliktir böyle bir soru... halka ve seçtikleri padişahlara saygısızlıktır... ümmete saygısızlıktır...

  Adam Haklı - Umutaydın

  Siz böyle bir adama yetki verirseniz o da böyle yapar. Ben seçildim istediğimi yaparım diyor, işte bunun gibilerinin demokrasi anlayışı ancak bu kadardır, yarın öbür gün Ankaralı'nın parasıyla dansöz de oynatır, eee ne de olsa yetki de para da onda...