Afşin- Elbistan Termik Santrali'nde yangın

Afşin- Elbistan Termik Santrali'nde yangın
Afşin- Elbistan Termik Santrali'nde yangın
Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'ndeki Afşin-Elbistan B Termik Santrali'nde yangın çıktı.

ELBİSTAN - Santralin 2’nci ünitesinde saat 10.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, kısa sürede büyüdü. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangının 3’üncü üniteye sıçramasından endişe ediliyor.

VALİ: KORKULACAK BİR ŞEY YOK
Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Afşin-Elbistan Termik Santrali'nde çıkan yangına ilişkin, “Ekipler olay yerinde ve korkulacak bir durum yok” dedi.

Kocatepe yaptığı açıklamada, olay yerine hareket ettiğini belirterek, yangına ilk müdahaleyi santraldeki görevlilerin yaptığını, sıkıntılı bir durumun olmadığını söyledi.

Afşin-Elbistan B Termik Santrali'nin ikinci ünitesi Brüden trafolarında çıkan yangına müdahalenin sürdüğünü ifade eden Kocatepe, “Tesisin yüksek olması nedeniyle itfaiye ekipleri dışarıdan müdahale ediyor. Soğutma çalışmaları sürüyor. Her ihtimale karşı bir uçak talep ettik. Ekipler olay yerinde ve korkulacak bir durum yok” diye konuştu.

“ÇOK ŞÜKÜR CAN KAYBI VE YARALI YOK”
Türk Parlamenterler Birliği (TPB) Genel Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil de yangının üretimin olmadığı, kömür boşaltma işleminin yapıldığı yerde meydana geldiğini söyledi.

Yangının üretime mani bir durum oluşturmadığını ifade eden Pakdil, “Santral yetkililerinden aldığım bilgiye göre, sanırım yangın içeride bir bobin ya da trafodan kaynaklanan bir sorundan dolayı çıkmış. Çok şükür can kaybı ve yaralı yok. Arkadaşlar her türlü tedbiri aldı. Sıkıntı oluşturacak bir durum yok” dedi. (ajanslar)