Afyon'da mahalleliden baz istasyonu tepkisi

Afyon'da mahalleliden baz istasyonu tepkisi
Afyon'da mahalleliden baz istasyonu tepkisi
Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesi'nde mahallelerine baz istasyonu kurulmasına tepki gösteren vatandaşlar, baz istasyonunun kaldırılması için imza topladı.

RADİKAL - Sandıklı Fatih Mahallesi'ne bir cep telefonu operatörü tarafından baz istasyonu kurma çalışmaları başlatıldı. Baz istasyonunu istemeyen mahalleli imza toplayarak Afyonkarahisar Valiliği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na başvuruda bulundu. İstasyonun yapıldığı alanda toplanan mahalleli adına konuşan Muhtar Fatih Özer, baz istasyonundan rahatsız olduklarını söyledi. Başvuruların sonucunu beklediklerini belirten Muhtar Özer, "Mahallemizin ortasında yapılan ve radyasyon yayan bu baz istasyonundan rahatsızız. 81 kişi imza topladık. Mahallede oynayanlar bizim çocuklarımız. Bunlar yarının büyükleri. Bu çocukların geleceğini karartıyoruz" dedi.

Baz istasyonunun boş bir araziye inşa edilmesini istediklerini kaydeden Muhtar Özer, istasyon kaldırılana kadar mücadele edeceklerini vurguladı.

Baz istasyonunun bitişiğinde evi bulunan 58 yaşındaki Bayram Özçevik de "Her evde 3'er, 5'er çocuk var. Bu baz istasyonu çevreye radyasyon saçıyor. Biz bu evde nasıl yaşayacağız? Bunu buraya inşa ederken mahalleliye ve muhtara sorulması gerekmez mi? Mahalleli olarak bundan rahatsızız. Kaldırılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Mahallelilerden emekli öğretmen 60 yaşındaki Ferhat Şengül ise baz istasyonunun yakınlarında kalp hastalarının oturduğunu anlatırken, "Teknolojiye karşı değiliz. Fakat bu baz istasyonunun yerleşim yerleri içinde halkın sağlığını tehdit edici şekilde olması bizi rahatsız ediyor" şeklinde konuştu.
DHA