Afyon'da polisten öğrencilere üst araması ve adres tespiti

Afyon'da polisten öğrencilere üst araması ve adres tespiti
Afyon'da polisten öğrencilere üst araması ve adres tespiti
Afyonkarahisar'da polis, dün gece yarısı öğrencilerin gittiği kafelerde kimlik sorgulaması ve üst araması yaptı, kaldıkları adresleri tespit etti.

AFYONKARAHİSAR – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın öğrenci yurtlarına ilişkin açıklamalarının ardından Afyonkarahisar'da polis, gece yarısı öğrencilerin gittiği kafelerde kimlik sorgulaması ve üst araması yaptı, kaldıkları adresleri tespit etti.

Afyonkarahisar'da Yeşilyol ve 2'nci Dumlupınar caddelerinde öğrencilerin yoğun gittiği kafelere dün gece polis ekipleri baskın yaptı. Resmi kıyafeti ve yelek giyen sivil polisler, kafelerde oturanların tek tek üstünü aradı. 50 polisin katıldığı uygulamada, müşterilerin kimlikleri toplanarak GBT'sine bakıldı, ikametgah adresleri tespit edildi. Uygulamaya tepki gösteren bazı öğrenciler, "Hedef öğrenci evleri" dedi.


'BÖYLESİ İLK KEZ OLUYOR'

Kafe işletmecileri ise ilk defa polisin böyle bir uygulamasına tanık olduklarını kaydetti. Polisin saat 22.00'de kafelere girerek çalışanlar dahil herkesin tek tek üstünü aradığına dikkati çeken işletmeciler, toplanan kimliklerin merkeze bildirildiğini, GBT sorgusunun yanı sıra öğrencilerin adreslerinin de kontrol edildiğini kaydetti.

İşletmeciler, polisin uygulamasından rahatsız olan pek çok müşterinin hesabı ödeyerek ayrıldığını söyledi.


YILMAZ KILIÇKAYA / DHA  http://www.radikal.com.tr/115993611599369

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AHLAK POLİSİ - scarface1789

  Polis ilk önce kendi ahlakına bakmalı ben bu gazı silahı doğru kullanabiliyormuyum diye kendini sorgulamalı.

  teminat - birkalem-birsilgi

  Kara çarşafın kaçınılmaz ilerleyişine karşı türbanlıların hayat tarzının teminatı da başbakan mı olacak? Başbakanın hayat tarzlarına karşı teminat olma tarzı apaçık ortada iken türbanlılar gelecekleri için neye güveniyorlar? Erdoğan ile ülkede barış ve huzur olabileceğine inaniyorlar mı?

  Zamanı geldiğinde... - nazaret

  Birileri bu Vali ve Polis Müdürlerinin isimlerini bir kenara not ediyordur umarım.... Bazı savcı ve yargıçların yanına çok yakışacaklar...

  GÖLGE ETMEYIN GENCLERE ! - palenke

  Üniversiteli Gencleri sorunlariyla basbasa birakacaksin,birde Özgürlüklerini kisitlayacaksin,Ayiptir,Günahtir yapmayin efendiler,Gencler okumak istiyor,rahat birakin Gencleri,genclerinden bu kadar nefret eden,genclerine hic güvenmeyen bir ülke olabilirmi ?

  Atesle Oynamak! - user1107643

  Gözün doysun Tayyip! Secimleri nasil olsa kazanacaksin. Ha 1-2 puan kazanmissin ha kaybetmissin! Iktidar hirsini anliyoruz, bütün güc elinde iste, ne findik yemeye bu cocuklarin hayatiyla ugrasiyorsun. Ama söyleyeyim: Atesle oynuyorsun! O ates seni de yakar!

  Zaten GBT'de adres çıkıyor, başlık yanlış olmuş. - ybostanoglu

  İkametlerimiz sistemlerde var halihazırda ve bunun doğru olmasından sorumluyuz. Sanki ilk defa mı polis kontrolü yapılmış? İlgili açıklamaya haber lazımdı, ekmeğinize yağ mı sürüldü?

  hoş geldin şeriat - brairtenz

  tayyip şeriat düzenini getirmede oldukça kararlı,osmanlının dayatamadığı şeriatı günümüz koşullarında halka nasıl dayatacak bekleyip göreceğiz,halk bu kadar boyun eğen bir halk mı zaman gösterecek