Afyon'da şimdi de 'kadına özel' otobüs

Afyon'da şimdi de 'kadına özel' otobüs
Afyon'da şimdi de 'kadına özel' otobüs
Afyonkarahisar Valiliği'nin bir süre önce kamuya açık alanlarda alkolü yasaklamasının ardından, AK Partili Belediye de otobüslerde ahlak dışı olayların arttığı gerekçesiyle kadınlara özel ve ücretsiz otobüs seferleri uygulaması başlattı

 Afyonkarahisar Belediyesi’ne ait bazı araçlar sadece kadınlara hizmet veriyor. Hürriyet gazetesinin haberine göre, bu amaçla belediyeye ait bu araçlara, özel bir uyarı levhası konuldu. Uyarıda hangi gerekçe ile bu seferlerin konulduğu açıklanıyor. Yazıda, “Araçlarımızda aşırı yoğunluk nedeniyle yaşanan hırsızlık ve ahlak dışı olayların artması sebebiyle, ücretsiz servislerimiz sadece bayanlar için geçerlidir. Halkımıza duyurulur. Afyonkarahisar Belediyesi” uyarısı bulunuyor.


İÇKİYE YASAK OKULLARA MESCİT

Afyonkarahisar Valiliği’nin, bir süre önce kamuya açık alanlarda içki içilmesini 2012/3 sayılı kararla yasaklaması basına yansımıştı. Valilik, mart başında yayınladığı genelgeyle de okullarda ibadet yapmak isteyen öğrenciler için mescit açılmasını istemişti. Basına yansıyan genelge, 17 ilçe kaymakamı ve okul müdürlerine gönderilerek, “İbadet etmek isteyen öğrencilere yardımcı olunması” yönünde talimat verilmişti.(Hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/112479611247962

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  .. - solidarnosc

  tamam iste.. yeni anayasa'da avrupa yerel yonetimler ozerklik sarti kabul edilsin, yerel idareler guclensin.. bi yanda kucuk hollandalar obur yanda kucuk suudi arabistanlar olsun.. bir de oyle yasayalim bakalim ne olacak.

  AYRIMCILIK - HARAYDIN

  Ayrımcılık ile pozitif ayrımcılığın farkını anlayamayandan belediye başkanı olmaz.Bizim sol kafa anlamasa da bayanlara pozitif ayrım gerektiği dozda şarttır bu zaten anayasa emridir.Yani Hindisten'da isteyene bayan sürücü bayan müşteri taksisi uygulandığı gibi elbette ihtiyaç olduğunda bayanlara has sıkışık ulaşım yapılabilir.Düşünün otobuste 30 koltuk var, 90 yolcu var kadın arada sıkıştırlmak zorunda mı? Tramvay 75 koltuk var 300 yolcu taşıyor, çok sıkışık saatlerde niye bayan ve çocuklar için özel sefer seansı olmasın. Yalnız zengin bayana fukara erkeğin çorbasından çalıp ulaşım yaptırma lüksü ayrımcılık ve hırsızlığa girer bunu marifet olarak göstyeremezsiniz.Fukaraya indirim yok zengin bayanları bedava taşı, o taşıt suyla mı çalışıyor, babanın parasıyla mı?