Afyon'daki kışla taşınıyor

Afyon'daki kışla taşınıyor
Afyon'daki kışla taşınıyor

Afyon sokaklarına vatandaşların bombalardan uzak durmaları gerektiğine işaret eden ilanlar asıldı

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu 25 askerin ölümüyle sonuçlanan patlamanın yaşandığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nın yerleşim yerinden uzağa taşınacağını açıkladı

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu bölgede hasar gören evler için Başbakanlık’tan 500 bin TL gönderildiğini söyledi. Kışlanın taşınması konusunu Bakan Veysel Eroğlu’yla değerlendirdiklerini belirten Balkanlıoğlu ‘Yerleşim merkezinden uzak bir yere taşınacak. Bakanımız yer vermeye hazır’ dedi. Ayrıca Vali Balkanlıoğlu bölgeye 100 bin civarında bomba saçıldığını ve arama çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

“BÖLGEYE 100 BİN BOMBA SAÇILDI" 
Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, mühimmat deposundaki patlamanın her yönüyle araştırılmasının sürdüğünü, bombaların kullanım süreleri, neden o saatte tasnifleme yapıldığı yönündeki tüm soru işaretlerinin askeri makamlar tarafından sorgulandığını söyledi. Kışlada 100’ün üzerinde askerin görev yaptığını belirten Vali Balkanoğlu, bölgeye 100 bin civarında bomba saçıldığını ve 1.5 kilometre çaplı alanda arama çalışmalarının sürdüğünü kaydetti. Vali Balkanlıoğlu, şöyle konuştu:

“KIŞLANIN TAŞINMASI SÖZ KONUSU”
"Bölgede hasar gören evler ile ilgli Başbakanımızın talimatıyla valiliğimiz emrine şimdilik 500 bin lira istemiştik, o para gönderildi. İhtiyaç halinde ucu açık. Kışlanın taşınması söz konusu. Bu konuyu bakanımız Veysel Eroğlu ile değerlendirdik. Orman’dan istenmesi halinde kışla ve silah depoları, yerleşim merkezinden uzak bir yere taşınacak. Bu değerlendiriliyor. Bakanımız yer vermeye hazır olduğunu belirtti."

Afyon Emniyet Müdürlüğü ekipleri de bölgedeki camilerde cuma namazı sonrası üzerinde el bombası fotoğraflarını gösteren broşürleri cemaate ve çocuklara dağıttı. Cuma hutbesinde de imamlar, el bombalarının görülmesi ve ya bulunması halinde 155 Polis imdat hattının aranması yönünde vaazlar verdi.(dha)