Ağabeyine kavuştu

Afganistan Uluslararası Güvenlik Yardım Kuvveti (UGYK-ISAF) bünyesinde altı ay süreyle görev yapan ve ISAF Komutanlığı'na ilave olarak Kâbil Çokuluslu Tugayı ile...

ANKARA - Afganistan Uluslararası Güvenlik Yardım Kuvveti (UGYK-ISAF) bünyesinde altı ay süreyle görev yapan ve ISAF Komutanlığı'na ilave olarak Kâbil Çokuluslu Tugayı ile Kâbil Uluslararası Havaalanı'nın komutanlığını da yürüten Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı birlikler dün Türkiye'ye döndü. Askerler için, 4. Kolordu ve Garnizon Komutanlığı'nda karşılama töreni düzenlendi.
ISAF-VII Komutanı Korgeneral Ethem Erdağı, görevlerini vukuatsız tamamlamanın gururunu taşıdıklarını söylerken, TSK'nın disiplini, eğitimi, bilgi birikimi, tecrübesi, mütevazılığı ve halkla bütünleşmesiyle uluslararası camianın takdirini kazandığını, Afgan halkının gönlünde taht kurduğunu anlattı.
Tören sonrasında askeri personel, aileleriyle bir araya geldi. Aileler, oğullarıyla hasret giderirken, asker kıyafeti giyen bir çocuğun abisiyle kucaklaşması duygulu anlar yaşattı.


    http://www.radikal.com.tr/7540057540050

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.