Ağaca yargısız infaz

Uzundere ilçesinde elektrik direklerini değiştiren TEDAŞ ekipleri, sahiplerine haber vermeden meyve ağaçlarını kesti. Gözlerine inanamayan vatandaşlar suç duyurusunda bulunurken...

ERZURUM - Uzundere ilçesinde elektrik direklerini değiştiren TEDAŞ ekipleri, sahiplerine haber vermeden meyve ağaçlarını kesti. Gözlerine inanamayan vatandaşlar suç duyurusunda bulunurken TEDAŞ Müessese Müdürü uygulamayı "Ağaçların kesilmesinde kamu yararı olduğu için izin almamıza gerek yok" diye savundu.
Mağdurlardan Remzi Demirbağ, "Yazlık olarak kullandığım evimin bahçe kapısındaki kiliti kırarak giren görevliler, rastgele bir yere elektrik direği dikip bahçe duvarını yıkmış. Yetmiyormuş gibi hatla ilgisiz 30 yaşındaki üç ceviz ağacını kesmişler" diye isyan etti. Hanım Kaya da "En büyük gelirimiz bu ağaçların meyvesiydi" dedi.
TEDAŞ Erzurum Müessese Müdürü Adnan Taşkesenligil ise "Direk ya da enerji hattı değişimi sırasında Tarım Müdürlüğü'nden bilirkişi isteriz. Üç metrelik şeritte elektrik tellerine zarar verebilecek ağaçları keser, bedelini de enkazıyla birlikte mal sahibine öderiz" diye konuştu.