Ağaçtan ölüm düştü

Emirgân Korusu'ndaki bir kestane ağacının çürüyen dalı, altındaki bankta oturanlara ölüm getirdi. Oğlu Alpaslan ve torunu Cem'le yürüyüşe çıkan 60 yaşındaki Şerife Akçınar, dalın altında kalarak hayata veda etti. Yaralanan Alpaslan Akçınar, oğlunu fırlatarak kurtarabildi.

İSTANBUL - Oğlu ve torunuyla birlikte korulukta yürüyüşe çıkan 60 yaşındaki Şerife Akçınar, kestane ağacından kopan 15 metre uzunluğundaki dalın altında kalarak öldü. Dalın düştüğünü fark eden baba, üç yaşındaki oğlu Cem'i uzağa fırlatarak kurtardı.
Ya çocuklar olsaydı!
45 yaşındaki taksici Alpaslan Akçınar, annesi Şerife ve oğlu Cem'i alarak önceki akşam evlerinin alt tarafında bulunan Emirgan Korusu'na götürdü. Yaklaşık iki saat yürüyüş yaptıktan sonra küçük Cem, korudaki çocuk parkında oynamak istedi. Babaanne Akçınar da, torunuyla parka girdi.
Yorulan baba Alpaslan Akçınar, banka oturarak salıncakta sallanan oğlunu seyretmeye başladı. Torununun yanından ayrılan babaanne de, bir başka banka oturdu. Bir süre sonra oyundan sıkılan Cem, babasına doğru yürümeye başladı.
Uzunluğu 15 metre
Bu sırada parkın bitişiğindeki 70 yıllık kestane ağacı, rüzgârın etkisiyle sallanmaya başladı. Hızını artıran rüzgâra dayanamayan ağacın çürüyen 15 metre uzun-luğundaki dalı büyük bir gürültüyle koptu. Baba Akçınar, dalın, parkın iç kısmına doğru düştüğünü görünce, oğlunu oyun parkına doğru fırlattı. Ancak, kendisi annesiyle birlikte dalın altında kalmaktan kurtulamadı.
Dalın kafalarına çarpması sonucu ağır yaralanan anneyle oğulun yardımına, koruda piknik yapan Bilgin Çiçek adlı bir vatandaş koştu. İlk yardım eğitimi aldığı öğrenilen Çiçek'in, tüm çabalarına rağmen yaşlı kadın öldü.
Baba Akçınar, olay yerine gelen ambulansla SSK Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne oradan da International Hospital'a kaldırıldı. Yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Alpaslan Akçınar'ın başından yaralandığı ve vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu öğrenildi.
Ağaçlar hemen budandı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, dün sabah erken saatlerde korudaki ağaçları budadı. Koruya gelerek incelemelerde bulunan savcı ise, olayla ilgili soruşturma başlattı.
Olayda hayatını kaybeden Şerife Akçınar'ın cenazesi dün yakınları tarafından Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.