Ağaoğlu: Bir kaç tane devirmeden devrilmem

Ağaoğlu: Bir kaç tane devirmeden devrilmem
Ağaoğlu: Bir kaç tane devirmeden devrilmem
Maslak'ta saldırıya uğradığı ve "DHKP-C'nin, ölüm listesi"nde adı olduğuna dair haberler yapılan Ali Ağaoğlu: Bir kaç tane devirmeden devrilmem...

Radikal.com.tr - Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Ali Ağaoğlu, Maslak'ta kırmızı ışıkta durduğu sırada aracına yapılan saldırıyla ilgili haberlere açıklık getirdi. Hürriyet'e konuşan Ağaoğlu, olayın geçen yaz yaşandığını ve "MİT'in ele geçirdiği" söylenen "ölüm listesi"nde ismi olduğu gerekçesiyle ifadeye çağrıldığını söyledi. Olayın medyada yeni olmuş gibi gösterilmesine güldüğünü belirten Ağaoğlu, "Bu olay geçen sene yaz aylarında gerçekleşti. Aynı dönemde ele geçirilen yasadışı bir terör örgütünün ölüm listesinde adımın bulunması nedeniyle olaydan hemen sonra beni çağırdılar ve ifademi aldılar. Olay basında yeni olmuş gibi yer aldı. Ama bu doğru değil. O listede adımın bulunması Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) ele geçirdiği bir istihbarattı. Duyum üzerine ifademi almaya çağırdılar" dedi.

"MİT'TEN 15 GÜNDE BİR UYARI GELİYOR"
Olayın ardından kendisine emniyet tarafından koruma verilmesinin de teklif edildiğini ifade eden Ağaoğlu bu talebi reddettiğini de söyledi. Ağaoğlu şöyle devam etti: "Bunun üzerine bana resmi koruma da vermek istediler ancak bunu kabul etmedim. Kendimiz özel tedbirimizi aldık. MİT'ten zaten bana neredeyse 15 günde bir güvenlik anlamında uyarı geliyor. Tehdit telefonları almıyorum. Diğer taraftan böyle bir olay da ilk defa başıma geldi."
Lüks araçlarını şehir trafiğinde kendisi kullanan Ağaoğlu olaydan sonra bu alışkanlığından vazgeçmediğini ve 'korku' kelimesinin lügatında yazmadığını da ifade etti.
Ağaoğlu, "Olaydan sonra aracımı yine kendim kullanmaya devam ediyorum. Ama arkadan gelen araçta korumalarım var. Bu tip olaylar beni korkutamaz. Korku kelimesi benim lügatımda yer almaz. Birkaç tanesini devirmeden de devrilmem. Allah ne yazdıysa o olur" diye konuştu.
Diğer taraftan basında yer alan haberlerle ilgili açıklama gönderen Ağaoğlu Şirketler Grubu, "Son günlerde çeşitli yayın organlarında yer bulan “Ali Ağaoğlu’na silahlı saldırı” konulu haberler gerçek dışıdır" bilgilendirmesinde bulundu.
Bugün bazı internet siteleri ve sosyal medyada yer alan haberlerde, Ağaoğlu'na kısa süre önce Maslak'ta arabasındayken silahlı saldırıya uğradığı ve konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı bilgisi yer almıştı.