Ağaoğlu CEO'su: Gözaltı yok, bilgisine başvuruluyor

Ağaoğlu CEO'su: Gözaltı yok, bilgisine başvuruluyor
Ağaoğlu CEO'su: Gözaltı yok, bilgisine başvuruluyor
Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Hasan Rahvalı, İstanbul'da sabah düzenlenen operasyonda Ali Ağaoğlu'nun gözaltına alındığı iddialarını kabul etmedi. Rahvalı, "Ali Ağaoğlu, ihtiyaç duyulan ifadeyi vermek üzere emniyete gitmiş bulunuyor" dedi.

İSTANBUL - İstanbul polisinin sabah saatlerinde yaptığı operasyonla ilgili olarak Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Hasan Rahvalı, polisin arama yaptığı Ataşehir'deki şirket binasında açıklama yaptı. Ali Ağaoğlu'nun gözaltına alındığı iddialarını yalanlayan Rahvalı şöyle konuştu:

"Bugünkü operasyonla ilgili bilgimiz şundan ibaret. Bazı kamu görevlileriyle ilgili yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak alınan bir mahkeme kararıyla belirli sayıda işadamının ifadesine ihtiyaç duyulmuş. Bu kapsamda sayın Ali Ağaoğlu da ihtiyaç duyulan ifadeyi vermek üzere emniyete gitmiş bulunuyor."

Ali Ağaoğlu yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alındı

Rahvalı, "Ali Ağaoğlu'nun gözaltında olduğu söyleniyor. Gözaltına mı alındı davet mi edildi?" sorusuna "Ali Ağaoğlu emniyete davet edildi. Arama yapıldı tamamlandı. Aramayla ilgili herhangi bir suç unsuruna rastlanmadı. Bu da tutanağa bağlandı" cevabını verdi.

Rahvalı, Ağaoğlu şirketlerini kapsayıp kapsamadığıyla ilgili olarak ise "İhaleye fesat karıştırma iddiasını ben de televizyondan duydum. Bu tip şeyler resmi belgeye dayanmadığı için kesin bir şey söylemek mümkün değil. İhaleye fesat karıştırma olayının içinde Ağaoğlu'nun olması mümkün değil. Bugün halka açık hatta canlı yayında yapılan ihalelere katılıyoruz. En son Kartal ihalesinde 41 tane uluslararası müteahhitlik firmaları ve müteahhit yerli firmalar olduğu açık bir ortamda adeta bir bilek güreşiyle kazanılan ihaleler bunlar. Kaldı ki her girdiğimiz ihaleyi de biz almıyoruz. Böyle bir iddianın mesnetsiz olduğunu düşünüyoruz. Burada herhangi götürülen doküman olmadı. Ama adli makamlar ve polis bilgi belge isterse her şeyimiz açık" dedi.

Şirket binasında aramayı yapan polis daha sonra buradan ayrıldı.

DHA - Elvan EZBER

Üç Bakan'ın oğlu yolsuzluk operasyonunda gözaltına alındı


  http://www.radikal.com.tr/116660611666062

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ahaha - karabalık

  ali ağaoğlu'nu tek mi almışlar yoksa :( hepsinin oğlu oradaydı diyorlar ama .

  Hükümet cemaat çekişmesi bir yana.. - kaşınan adam

  Hükümet cemaat çekişmesini bir yana bırakırsak,son bir kaç yılda ölçüsüz zenginleşen bir kaç müteaahhitin zenginlğinde siyasi iktidarın şehircilik anlayışını bir yana bırakarak çıkardığı imar izinlerinin payı olduğunu herkes biliyor.AKP ve onların müteahitleri güzelim İstanbulu Dubaiye çevirdiler.Oysa Dubainin çöl ortasında olması nedeniyle gökdelenlere ve Arapların hoşuna gidecek betonlaşmaya ihtiyacı vardı ama tarihi enaz 5000-6000 sene öncesine dayanan İstanbulun bu gökdelenlere ihtiyacı yoktu.Ne yazıkki vatandaşımız AKP nin Arapları taklit eden bu şehircilik anlayışını gelişme sanarak takdir ettiğini seçimlerde verdiği destekten anlıyoruz.Sonuç olarak olan İstanbula oldu..