Ağar, Gül ve Aksu kendini savunacak

DYP lideri Mehmet Ağar, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'dan dokunulmazlık dosyalarındaki iddialara ilişkin savunmaları istendi.

ANKARA - DYP lideri Mehmet Ağar, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'dan dokunulmazlık dosyalarındaki iddialara ilişkin savunmaları istendi. TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'nda Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu 66 milletvekili hakkındaki 116 dosya için oluşturulan hazırlık komisyonları bugünden itibaren çalışmalarına başlıyor.
Ağar'a yedi suçlama
Bu komisyonda Ağar'ın Susurluk skandalıyla ilgili yedi ayrı dosyası bulunuyor. Ağar'a yöneltilen suçlamalar arasında 'görevi kötüye kullanma',
'cürüm işlemek için silahlı teşekkül meydana getirmek', 'gıyabi tutuklu sanığın gizlenmesine yardım' gibi iddialar yer alıyor. Aynı komisyon Gül ile Aksu'nun 'özel evrakta sahtecilik' dosyasıyla ilgili karar da verecek. SP Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın aynı içerikli dosyadan yargılanmış ve hapis cezası almıştı. Komisyonun gündeminde ayrıca, AKP'li Dengir Mir Mehmet Fırat, Asım Aykan, Akif Gülle, Mahfuz Güler, Ali Sezal ile CHP'li Sefa Sirmen'in de bazı dosyaları bulunuyor.