Ağca coştu: Türkiyeli solcular hep satanist, hep Nazi!

Ağca coştu: Türkiyeli solcular hep satanist, hep Nazi!
Ağca coştu: Türkiyeli solcular hep satanist, hep Nazi!
Akit gazetesi Mehmet Ali Ağca ile 'sol'a dair röportaj yaptı. Ağca, Avrupalı solculara olan hayranlığını dile getirdiği röportajda, Türkiye solcuları için ilginç iddialar öne sürdü

Akit gazetesi Papa suikastıyla tanınan Mehmet Ali Ağca ile 'sol’a dair bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda Ağca, Türkiye ’deki 'sol'a dair bir takım “çıkarımlarda” bulundu. Ağca, “Bizdeki solcular faşist” dedi, Akit de bu sözleri birinci sayfasında gördüğü röportajın başlığına taşıdı. Ağca Türkiye solcularının “satanist” ve “Nazi çocuğu” olduğunu da iddia etti.

AĞCA İLE SOL ÜZERİNE SOHBET
Röportajın başında kendini “evrensel” bir insan olarak tanımlayan Ağca, “İlk sözüm de son sözüm de: La ilahe illallah ve Allahu Ekber’dir” dedi. Ağca’nın kendinden bahsettiği röportajın 3’üncü sorusu ise hayli ilginçti. Röportajı gerçekleştiren Mehmet Özmen, Ağca’ya, “Türkiye’deki solu nasıl değerlendiriyorsunuz?” diye sordu. Bu soruya “Türkiye'de kendini solcu zanneden insanlar Nazi faşistleridir, Hitler’in çocuklarıdır” diye yanıt veren Ağca, Avrupalı solculara olan hayranlığını dile getirdikten sonra sözlerini şu ifadelerle sürdürdü: “Bunlara sol dediğin zaman Avrupa ’nın hümanist solcularına hakaret etmiş olursun. Ben Avrupa’nın sosyal demokratlarına, sosyalistlerine saygı duyarım ama bizim Türkiye’de solcu geçinenlerin yüzde 90’ı Nazi, faşist, Satanist ve Hitler’in çocuklarıdır. Bunlar Çin’de soykırımı destekliyor, bunlar Suriye’de soykırımı destekliyor, bunlar Türkiye’de darbecileri destekliyor… Bunlar demokrasiyi katledenleri destekliyor.”


  http://www.radikal.com.tr/115934511593456

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çap meselesi... - testereci

  Akit'in kalitesi; röportaj yapıp görüşlerini manşet yaptığı şahsiyet ile doğru orantılı...Hazret sizin gibiler için kanaat önderi olabilir, kıymetini bilin!!!

  İDAM - HARAYDIN

  İdamlık suç işleyeni işlememiş sayarsan ve insan içine salarsan böyle zırvalar işte. Solcu satanist olsa adı solcu değil satanist olurdu. Satanistlerin hepsi solcu dersen bu belki mümkündür, ama solcuların hepsi satanist ve nazi demek ruh hastalığıdır. İttihad Terakki ve açık oy gizli tasnif demokrasisini demokrasi sanan o kafaların nazi zihniyeti taşıdığı da tartışılsa bile tüm solcularda bu sınıfa sokulamaz,tam bir ruh hastası tarifi olur bu tarifte ısrar etmek, sabit fikre girer, sırf medyatik geyik değil, sabit fikir olsa. Ama moda medyaya çıkmak, yani geyik.

  Sol sana mı kaldı? - syildiz4242

  Hımmm,demek ki sol doğru yolda...

  vay bee - anticapitalista

  akit gazetesini ve Mehmet özmeni tebrik ediyorum, bu röportaj ile yıllardır halkın merak ettiği sorular cevaplanmış, kafalar netleşmiş oldu. arşivlik bir çalışma olmuş tekrar tebrikler, iyi ki varsın akit!!!

  Akit? hehehee - Güçdengesi

  ilk ve son sözü Akit yada AKP de olabilir olacak. Suikast sırasında da bu ilk ve son sözü kullanmışmıymış acaba?

  Zavallılık - karamsar murat

  Türkiye solunun şiddetle eleştiriye ihtiyacı olduğu kesin. Fakat hitlerin çocukları ve satanizm gibi yakıştırmalar daha önce kan döken bir adamın dilinde komik duruyor. Kediler bismillah deyip bir dile gelse de konuşsa... Kimmiş bu satanistler ortaya çıkarsa ve lailaheillallah deyip onları tırmalayarak öldürse... Kediler dile gelmeden kediler hakkında hepinizin bildiği bir bilgiyi de paylaşalım. Kedi nüfusunun yarısına yakını söz konusu satanistlerin evlerinde huzur içinde yaşıyor.