Ağır yaralı çocuğa hastane bulunamadı!

Güroymak ilçesi Cevizli Köyü'nde 11 yaşındaki ilköğretim öğrencisi Özkan Apakhan, köydeki karakol yakınındaki patlamada ağır yaralandı.

BİTLİS - Güroymak ilçesi Cevizli Köyü'nde 11 yaşındaki ilköğretim öğrencisi Özkan Apakhan, köydeki karakol yakınındaki patlamada ağır yaralandı. Kolu kopan, bacakları parçalanan minik Özkan iki gün boyunca acılar içinde hastane hastane dolaştırıldı.
Önceki gün kardeşiyle birlikte arazide koyun otlatan Özkan, köydeki jandarma karakolu yakınlarındaki patlamada ağır yaralandı. Olay yerinde kolu kopan, bacakları parçalanan yüzü tanınmaz hale gelen Özkan Bitlis Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Van YYÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne getirilen Özkan, yer olmadığı için Devlet Hastanesi'ne gönderildi. Minik Özkan, burada bir gece müşahade odasında bekletildi. Yer bulunamayınca hasta yeniden Araştırma Hastanesi'ne gönderildi. Bu hastanede de yer olmadığı için Özkan bu kez iki saat koridorda bekletildi. Ancak yine yer bulunamayınca Özkan, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Bu defa da ambulans bulunamadı. Sonunda isyan eden baba Tahir Apakhan çocuklarının gözlerinin önünde ölüme gittiğini haykırdı. Ailenin tepkisi üzerine hastane yetkilileri Özkan için apar topar bir yatak bulabildi. Özkan'ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.