Ağlamasa imha edilecekti

2 kilo 980 gramlık bebeğe hemşireler Ravza (çimeni ağacı, bol yer, bahçe) adını verdi.

Fotoğraf: Kenan Gürbüz / aaBomba zannedildi

Muğla'da cami avlusunda sahipsiz çanta bulunduğunu duyan polis, çantayı fünyeyle patlatmaya karar verdi. Son hazırlıklar yapılırken çantadan gelen ağlama sesi herkesi şaşkına çevirdi. Çantayı açan bomba imha uzmanı altı günlük bebekle karşılaştı.

MUĞLA - Bomba imha ekipleri tarafından yanlışlıkla 'patlatılacak' bebek, son anda kurtuldu. Cami avlusuna çanta içinde bırakılan altı günlük bebek, polis, çantayı fünyeyle patlatmaya hazırlanırken ağlayınca operasyon durdu.
Her şey Muğlalıların iki gün önce kent merkezindeki Kurşunlu Camii'nin avlusunda bir çanta bulmasıyla başladı. Sahibi çıkmayan çanta, halkı rahatsız etti. Durum polise iletildi. İhbarı alan polis ekipleri, yaptıkları ilk incelemede çantayı fünyeyle patlatmaya karar verdi. Ama polis ekipleri kararın hazırlığını yaparken, bir ağlama sesi duyuldu. Bebek sesi çantadan geliyordu. Bunun üzerine çantayı açan bomba imha uzmanı, içinde bir bebek olduğunu gördü.
Muğla Devlet Hastanesi Yeni Doğan Servisi'ne kaldırılan bebek tedavi altına alındı. Hemşireler, altı günlük, 2 kilo 980 gram ağırlığındaki bebeğe 'Ravza' adını verdi. İlk tedavinin ardından Muğla Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne teslim edilecek bebek, Muğla'da bebeklerin bırakıldığı çocuk yuvası olmadığı için başka bir ile gönderilecek.