'Ağlar, ağlar susar sandım'

'Ağlar, ağlar susar sandım'
'Ağlar, ağlar susar sandım'
Açlık ve susuzluktan öldüğü öne sürülen 2 aylık bebeğin annesi öğretmen Seçil M.D: Ailem bebeği bilmiyordu. Öğrenseler beni öldürürlerdi.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde, iki ay önce dünyaya getirdiği bebeğini evde bırakıp 9 günlük tatile giderek onu ölüme terk ettiği öne sürülen, sınıf öğretmeni 34 yaşındaki Seçil M.D.’nin bebeğini Gölcük’te Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde dünyaya getirdiği belirlendi. Açlık ve susuzluktan öldüğü öne sürülen bebeğin babası olan polis ise araştırılıyor. Hastane kayıtlarına göre 1 kilo 700 gram olarak dünyaya geldiği anlaşılan bebeğin cesedi hastane morgundu tutuluyor. Kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için alınan parça Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Tutuklanan Seçil M.D.’nin, doğum yaptıktan sonra okula gittiğini göz önüne alan polis bebeğe kimin baktığı sorusuna cevap arıyor. Komşularının evde bir başka kadını daha gördüklerine ilişkin ifadeleri üzerine ikinci kadın araştırılıyor. 

Açlığa terk edilen bebeğin annesinden tüm veliler şikayetçiymiş!


Seçil M.D.’nin savcılıkta ağlayarak verdiği ifadesinde de bebekten ailesinin haberi olmadığını söylediği öğrenildi. Hürriyet ’te yer alan habere göre Seçil M.D ifadesinde “Hatay’a gitmeden önce iki biberon mama yedirdim. Karnını iyice doyurdum. Acıkınca ağlar ağlar uyur diye düşündüm” dedi.

‘Beni öldürebilirlerdi’
Mamayla karnını doyurup beşiğine bıraktığını belirten Seçil M.D, şunları da dile getirdi: “Üşümesin diye üstünü iyice örttüm. Sonuçta ailemin yanına oğlumla gitseydim beni öldürebilirlerdi. Bebeği evde bırakmayı göze almak zorundaydım.” Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de ola