Ağlayan bebeğe işkence yaptılar

Bursa'da, 30 yaşındaki A.A. ile 34 yaşındaki T.A. aynı evi paylaştıkları 17 yaşındaki B.T.'nin 13 aylık bebeğini ağladığı için feci şekilde dövdü.

BURSA - Bursa'da, 30 yaşındaki A.A. ile 34 yaşındaki T.A. aynı evi paylaştıkları 17 yaşındaki B.T.'nin 13 aylık bebeğini ağladığı için feci şekilde dövdü.
Önceki gece meydana gelen olayda, eşinden ayrı yaşayan 17 yaşındaki B.T., arkadaşları A.A. ve T.A. ile birlikte 13 aylık bebeği Emir Deniz T.'yi Muradiye Devlet Hastanesi'ne getirdi. Trafik kazası yaptıklarını söyleyen A.A. ve T.A., ön koltuktaki bebeğin annesinin kucağından fırlayarak otomobilin camına çarptığını söyledi. Muayene ettikleri bebeğin vücudunda sigara söndürüldüğünü, yüzünde tokat izleri bulunduğunu, sol kolunun üç yerinden kırıldığını saptayan doktorlar polisi uyardı. Hayati tehlikesi bulunan bebek yoğun bakıma gönderilirken üç zanlı gözaltına alındı. Doktorlar yeterli beslenemeyen bebeğin midesinde küçülme belirlediklerini de söyledi.
Asayiş Şubesi'nde sorgulana A.A. ve T.A., ifadelerinde 1.5 yıl önce tanıdıkları B.T. ile aynı evde birlikte yaşadıklarını söyledi. A.A., "B.T. üç yıl önce Adem T. ile kaçarak evlendi ancak 1.5 yıl önce hamileyken eşinden ayrıldı. Üçümüz aynı evde kalmaya başladık. Bebek doğunca ona bakmakta zorluk çektik. Dün akşam bebeği otomobile kilitleyip restorana eğlenmeye gittik. Çocuk ağlayınca sesini duyanlar bizi restoranda buldu. Sinirlendik. B.T. restoranda otururken, çocuğu dövdük. Sonra kullandığımız otomobille bir araca çarptık. Kaza süsü verip bebeği hastaneye böyle getirmeği amaçladık" dedi. Yaşı küçük olduğu için Çocuk Şubesi'ne götürülen B.T., olayı sonradan öğrendiğini, arkadaşlarından korktuğu için senaryoya ortak olduğunu öne sürdü. Sorguları süren zanlılar 'bebeğe işkence yapmak'tan adliyeye sevk edildi.