AGOS gazetesi ikinci baskısını yaptı

Uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen gazeteci Hrant Dink'in Genel Yayın Yönetmeni olduğu AGOS gazetesi, dün çıkan son sayısının ikinci baskısını "Yastayız" başlığıyla çıkardı.

İSTANBUL - Uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen gazeteci Hrant Dink'in Genel Yayın Yönetmeni olduğu AGOS gazetesi, dün çıkan son sayısının ikinci baskısını "Yastayız" başlığıyla çıkardı.
Önceki gün çıkan ve Akdamar Adası'ndaki kilisenin açılışını konu alan "Emin misiniz? Son kararınız mı?" manşetli haftalık AGOS Gazetesi'nin son sayısı, sürmanşetine "Yastayız" başlığı atılarak dün yeniden basıldı. Yeni baskıda, kırmızı AGOS logosu siyah-beyaz olarak erilirken, "Yastayız" başlığının altına da siyah zemin üzerine Hrant Dink'in fotoğrafı konuldu. AGOS'un ikinci baskısı gazetenin önünde bekleyen kalabalığa da dağıtıldı. AGOS, Türkçe ve Ermenice olarak haftalık yayımlanan siyasi bir gazete. Gazetenin 10 Ocak 2007 tarihli yayınında Hrant Dink'in 'Güvercin tedirginliği' başlıklı yazısı yer almıştı. Dink yazısında kendisine yapılan tehditleri anlatıyordu.