Ağrı, Muş ve Bingöl'de çatışma, İzmir ve Adana'da operasyon

Ağrı, Muş ve Bingöl'de çatışma, İzmir ve Adana'da operasyon
Ağrı, Muş ve Bingöl'de çatışma, İzmir ve Adana'da operasyon
Iğdır-Doğubayazıt karayolu ile Varto ve Bingöl'de çıkan çatışmalarda 2 PKK'lının öldüğü, birinin yaralı birinin ise sağ olarak yakalandığı açıklandı. Genelkurmay Hakkari'de ise 17 noktaya hava operasyonu yaptığını duyurdu.

RADİKAL – Yurdun çeşitli noktalarından çok sayıda çatışma ve operasyon haberi geliyor. Askeri kaynaklar ve bölgedeki valiliklerin yaptığı açıklamalara göre dün akşamdan bu yana çıkan çatışmalarda 2 PKK 'lı öldü, 1'i yaralı olmak üzere 2'si yakalandı.

DOĞUBAYAZIT: Iğdır-Doğubayazıt karayolunda güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çatışma çıktı. Anadolu Ajansı’nın aktardığı bilgiye göre, sabah saatlerinde bir grup PKK’lının Iğdır-Doğubayazıt karayolunun 25. kilometresinde bulunduğu yönünde görüntü alan güvenlik güçleri, yolu Iğdır'ın Erhacı ile Doğubayazıt'ın Karabulak köylerinden itibaren ulaşıma kapattı.

Bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatan güvenlik güçleri, bu grupla sıcak temas sağladı. Çatışmanın halen devam ettiği bölgede, trafiğe kapatılan yolda da uzun araç konvoyları oluştu.

VARTO: Muş'un Varto ilçesinde, gece saatlerinde ilçede devriye görevi yapmakta olan özel harekat ekipleri, Varto-Muş yolunda, PKK’lı bir grupla karşılaştı. Çıkan çatışmada 1 PKK’lının öldüğü açıklandı.

BİNGÖL: Bingöl Valiliği, dün gece Yukarı Elmalı Köyü Köçek Köprüsü Mevkii'nde çıkan çatışma ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, jandarma birliklerinin düzenlediği operasyon sonucunda 1'i sağ ve 1'i yaralı olmak üzere 2 PKK'lının ele geçirildiği belirtildi.

HAKKARİ'DE 17 HEDEF HAVADAN VURULDU

Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada da Hakkari'deki Buzul Dağı ile İkiyaka Bölgesi'ndeki 17 hedefin ‘tam isabet’ vurulduğu duyuruldu.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"10/11 Ağustos 2015 gecesi Hakkâri İl sınırları içinde Buzul Dağı ve İkiyaka bölgesindeki terörist hedeflerine Hava Harekâtı icra edilmiş, 17 adet hedef tam isabetle vurularak etkisiz hale getirilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. "

ADANA VE İZMİR’DE YDG-H OPERASYONU

Adana ve İzmir’de ise PKK’nın gençlik yapılanması olarak kabul edilen YDG-H örgütüne yönelik operasyonlarda bu örgüte üye oldukları iddiasıyla 23 kişi gözaltına alındı.

Adana Ceyhan’da özel harekat, terörle mücadele ve çevik kuvvet ekipleri 8 adrese operasyon düzenledi. Eş zamanlı baskınlarda 2'si kadın 7 kişi gözaltına alındı.

İzmir’de de Menemen ve Torbalı ilçelerinde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda 16 kişi gözaltına alındı. Polis helikopterleri ve TOMA’ların da kullanıldığı operasyonlara 500 polis katıldı.

Operasyonda, Asarlık'ta 8, Torbalı'da 8 olmak üzere 16 kişi gözaltına alındı.

(DHA - AA)

Şırnak'ta 1 asker şehit oldu