Ağrı'da eriyen karlar sele dönüştü: Beş ölü, üç kayıp

Yoğun yağış alan Ağrı'nın Hamur ilçesi, yükseklerdeki karların da erimesiyle sel felaketi yaşadı. Beş köylü sel sularına kapılıp öldü, üç kişiyse kayıp.

AĞRI - Yoğun yağış alan Ağrı'nın Hamur ilçesinde karlar da eriyince sel felaketi yaşandı. Sulara kapılan beş kişi öldü, üç kişi kayboldu.
İlçede dün saat 16.00 sıralarında başlayan sağanak ve yüksek kesimlerde karın erimesiyle oluşan sel suları, özellikle Seyithanbey, Uğurtaş, Alakoyun ve Karlıca köylerinde yaşamı felç etti. Bazı köylülerin sel sularına kapıldığı bilgisi üzerine Hamur Kaymakamı Engin Sarıibrahim, beraberinde arama kurtarma ekipleriyle birlikte selin vurduğu köylere giderek incelemelerde bulundu. Kaymakam Sarıibrahim, Demirkapı Köyü'nden Cimşit Kanpolat, Karlıca Köyü'nden Haydar Eroğlu, imam nikâhlı eşi Filiz Alp, çocukları Maksut Ahmet Alp ve Muhammet Alp'in cesetlerinin dere yatağında bulunduğu açıkladı. Kaymakam Sarıibrahim, sel sularına kapılan Uğurtaş Köyü'nden Erdoğan Akbaş'la eşi Esma Akbaş ve Kaçmaz Köyü'nden Mehmet Cengiz'inse arandığını söyledi.
Hayvanlar telef oldu
Can kaybı ve kayıpların yanı sıra çok sayıda hayvanın telef olduğunu ve tarım arazisinin zarar gördüğünü anlatan Kaymakam Sarıibrahim, "Yağan 40 dakikalık sağanak yağmur, büyük bir sel getirdi. Sel suları köy yollarını büyük ölçüde hasara uğrattığı için ulaşımda büyük güçlüklerle karşılaşıyoruz. Bölgeye elektrik verilemiyor" dedi.