Ağrı'da operasyon: Yedi PKK'lı öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığı, Siirt'te önceki gün PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada yedi teröristin öldürüldüğünü bir geçici köy korucusunun şehit olduğunu açıkladı.

ANKARA - Genelkurmay Başkanlığı, Siirt'te önceki gün PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada yedi teröristin öldürüldüğünü bir geçici köy korucusunun şehit olduğunu açıkladı. Çatışmada bir PKK'lı da yakalandı.
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan bilgi notunda, Siirt bölgesinde, eylem hazırlığı içerisinde oldukları tespit edilen, PKK mensuplarına karşı sürdürülen operasyonların aralıksız olarak devam ettiği belirtilerek şöyle denildi: "Bu kapsamda; güvenlik güçlerince, 29 Ağustos 2007'de, Siirt'in Pervari ilçesi bölgesinde, bir grup PKK/KONGRA-GEL terör örgütü mensubu ile karşılaşılmış, güvenlik güçlerinin teslim ol çağrısına ateşle karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada; teröristlerce açılan ilk ateş esnasında, bir geçici köy korucusu şehit olmuştur. Çatışma neticesinde; bir terörist sağ, yedi terörist ölü olarak silahlarıyla birlikte ele geçirilmiştir. Vatandaşlarımızın bölgede huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağlamak maksadıyla güvenlik güçlerince yapılan operasyonlara kararlılıkla devam edilmektedir."