Ağrı'da rekor: Eksi 34 derece

Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan Sibirya soğukları hayatı olumsuz etkiliyor. Gecenin en düşük sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 34, Ardahan'da 33 dereceyi buldu.

ERZURUM - Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan Sibirya soğukları hayatı olumsuz etkiliyor. Gecenin en düşük sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 34, Ardahan'da 33 dereceyi buldu.
Ev ve işyerlerinin camları buzla kaplanırken, karanlık çöktükten sonra komşuluk ilişkileri bile kesiliyor. Özellikle yaşlılar ve çocuklar, hem hava kirliliği hem de şiddetli soğuklar yüzünden sokağa çıkmıyor. Doktorlar, vatandaşların soğuktan korunmak için atkı veya benzer şeylerle ağız ve burunların kapatılması gerektiğini söyledi. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, etkili soğukların yeni yılın ilk gününe kadar etkisini sürdüreceğini açıkladı. Yapılan ölçümlere göre, gecenin en düşük sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 34, Ardahan'da 33, Muş'ta 29, Erzurum'da 28, Kars'ta 26, Bayburt'ta 21, Erzincan'da 17, Iğdır'da 13 derece oldu. Günün en yüksek sıcaklığı, yine sıfırın altında olmak üzere Muş'ta 17, Ardahan'da 12, Erzurum'da 11, Kars'ta 10, Ağrı'da 9, Bayburt'ta 6, Erzincan'da 5, Iğdır'da 1 dereceyi buldu.


    http://www.radikal.com.tr/7675797675790

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.