Ağrı'da Suruç protestosuna müdahale: 4 yaralı, 4 gözaltı

Ağrı'da Suruç protestosuna müdahale: 4 yaralı, 4 gözaltı
Ağrı'da Suruç protestosuna müdahale: 4 yaralı, 4 gözaltı
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen bombalı saldırıyı protesto ettikten sonra yürüyüş yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. Çıkan olaylarda 4 polis hafif şekilde yaralanırken, 4 kişi de gözaltına alındı.

RADİKAL-  HDP ve DBP İl Başkanlığı önünde başlayan ve Dörtyol Kavşağı'na kadar devam eden yürüyüşe HDP Ağrı Milletvekilleri Dilan Dirayet Taşdemir, Berdan Öztürk, Mehmet Emin İlhan ile çok sayıda kişi katıldı. Grup, yürüyüş sonrası önce Dörtyol Kavşağı'nda basın açıklaması, ardından da oturma eylemi yaptı. Oturma eylemi sırasında emniyet mensupları grubun oturma eyleminin izinsiz olduğunu, eylemi bitirip dağılmaları yönünde uyarı yaptı.

DBP İl Başkanı Necmettin Efe basın açıklamasının bittiğini ve grubun sessiz bir şekilde dağılması yönünde anons yaptı. Efe'nin anons yaptığı sırada grupta bulunan birkaç kişi ile polis arasında sözlü atışmalar yaşandı. Bu sırada grupta bulunan bazı kişiler de yürüyüş yapmaya başladı.

TAŞA, BİBER GAZI VE TAZYİKLİ SUYLA KARŞILIK

Cumhuriyet Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçen grup ile polis arasında gerginlik yaşandı. Gerginlik sırasında, polise taş atılması üzerine, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi. Olaylar sırasında 4 polis çeşitli yerlerinden hafif şekilde yaralanırken, 4 kişi de gözaltına alındı.

(DHA)


  ETİKETLER:

  Ağrı

  ,

  hdp

  ,

  dörtyol

  ,

  emniyet

  ,

  müdahale