'Ahaliyi aptal zannetmenin bir neticesi olacaktı'

'Ahaliyi aptal zannetmenin bir neticesi olacaktı'
'Ahaliyi aptal zannetmenin bir neticesi olacaktı'
Twitter hesabını bugüne kadar sadece bir kaç kez kullanan Cem Yılmaz, Taksim direnişi için sessizliğini bozdu.

Komedyen Cem Yılmaz Twitter ’daki hesabından Gezi Parkı eylemlerine destek verdi, polisi eleştirdi. Yılmaz, kitlesel protestolar için “Ahaliyi aptal zannetmenin bir neticesi olacaktı elbet!” yorumunu yaptı.

Taksim’deki orantısız polis müdahalesi hakkında tweet atan Yılmaz, AKP ’ye de gönderme yaptı.


  http://www.radikal.com.tr/113581611358166

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SU ADAMI DINLEYENE NE DIYEYIM. - 14Bernard

  Yorumcu yazmis, Isinize gelince laleleri koparir, isinize gelince agaci savunursunuz.Fazla soze gerek yok.Siz isinize geldigi gibi konusan bir zihniyetsiniz.

  Yorum yazmayayım diyorum ama sonra buradakileri görünce dayanamıyorum. - adiyez

  Yahu bu taksim eyleminin çalıyla çırpıyla alakası yok zaten onu en baştan Söyleyeyim de sizin yaptığınız gibi içi başka dışı başka olmayalım. Taksim komonistler için çok önemli bir yer ve orda her sene kargaşa çıkartabilmeleri için aynen kalması gerekiyor. Bu olaylara başka gözle bakanlar boşuna bakmasın. Gelelim polisin güç kullanmasına ilişkin yorumlara. Bu devletin kanunları var ve İstanbulu yönetme yetkisini de belediyeye vermiş. Doğru ya da yanlış nereye park yapacağına Belediye karar veriyor. Onun da başkanını halk seçmiş. Hem de sizin solcu adayları süpürerek ezmiş geçmiş. Ben halkım ve şehir planını yapması için bir başkan seçmişim. Sen ne halkla benim irademi yok sayıyorsun ki? Kimse saf ayağına yatmasın. Saf ayağına yatmasın, adım gibi eminim ki 90 lardaki 1 msayıs eyleminde laleleri sopayla kıran kız da bu gün sizinle omuz omuza ağaçları savunuyordur. Ne de olsa

  sonunda - hayal1

  sonunda türk halkı birleşti türkü kürdü başbakanın istifa etmesini bekliyorrrrrr

  Gezi artik bir milat olacaktir!!! - ercan02

  Nedir bu Türkiye halklarinin bu basbakandan çektigi? Adam hemen reyhanli saldirilarinin arkasindan "Bu saldirinin arkasinda Esat ve Acilciler var" açiklamasini yapti sonradan bu eylemi El Kaide ile ilgili nursicilerin yaptigi (Redhake tesekürler)ortaya çikmakla birlikte istihbarata bu bilginin çoktan oldugu bilindigi yani devletin hem saldiridan ve Hemde kimin yaptigini bildigini ögrendik. Basbakan lütfen bu kadarda olmaz deditiyorsunuz. Insanlar sokakta Türkiyenin her bir tarafina yayilan (iyikidi öyle) eylemlere ragmen "biz karari aldik, oraya o binayi yapacagiz" diyebiliyorsa artik geri dönülmez bir noktaya gelinmis demektir. Zorbalikla hiç bir is yapamazsiniz. Polis terörüyle hiç bir yere varamazsiniz. Bu arada ben buradan açiklayayim ki hiç bir türk gazetesinde yayinlanmayan daha bir kaç gün önce Polonyanin Krakau sehrinde yazarlar ve konumlari hakkindaki toplantida kendi yazarlarina karsi en baskici ve ceza evlerine atan ülkeler arasinda birinci Türkiye ikinci ise çin oldugunu duymusmuydunuz. Beyler çinin nufusu yaklasik olrak 1,5 milyar türkiyenin ise hadi diyelim 80 milyon. Iste beyler Türkiyenin dünyadan görünen hali. Bundan dolayidirki GEZI direnisi çok önemli. Bu bir milat olcaktir. Umudum o.

  Yılmaz Erdoğan ve Beyaz Nerede - 1453mk

  Akil adam Yılmaz Erdoğan ile Beyazıt Öztürk'ün, Acun Ilıcalı'nın herhangi bir itirazını duyan oldu mu? İktidara yaranmaya devam ama nereye kadar?

  Ne olur halkını dinlesen sayın başbakan - bernakirmit

  Yazık ki ne yazık.sanatçıyı dinlemeyen muhalefeti dinlemeyen halkıı dinlemeyen ve her demokratik eylemin arkasında farklı grup ve çevrelerin provakatif eylemleri vardır diye insanlarını kandırmaya çalışan dahası yetmezmiş gibi "ne yaparsanız yapın kararımızdan dönmeyeceğiz "diyen sayın başbakana birkez daha sağduyulu düşünmesini rica ediyoruz.bu halkın tepisidir bu insanlar silahsız ve savunmasız insanlardır ,dünya basını olayları endişe ile takip ediyoruz diye haberler geçiyor her dakika ,el cezire türk baharı keimesi deklare etmiş sayın başbakan ne oluyorbu ülkede.iktidar partisi her istediğini yapacak diye bir kaide mi var halk haklı tepkisini gösterince biradım geri atsanız ne olur.sayın valinin emniyet müdürüüve belediye başkanının açıklamaları hiçde samimi değil cem yılmazın dediği gibi bizden daha iyilerii mi getireceksiniz bu ülkeye merak ediyorum atın gaz bombasını kiminin gözü kör olsun kiminin ciğeri patlasın ne ki sonuçta üç beş terör örgüt mensubuyduder çıkarsınız işin içinden tıpkı 1 mayıs gösterisinde ölümden dönen zavallı işçi emekçisinin lise öğrencisi kızı gibi.