Ahır değil rakı fabrikası

İzmir'de bir ahırda sahte rakı üretiminin yapıldığı tespit edildi. Bir ihbar üzerine harekete geçen jandarma, önceki gün 35 HH 079 plakalı otomobili Yelki beldesinde durdurdu.

İZMİR - İzmir'de bir ahırda sahte rakı üretiminin yapıldığı tespit edildi. Bir ihbar üzerine harekete geçen jandarma, önceki gün 35 HH 079 plakalı otomobili Yelki beldesinde durdurdu. Yapılan kontrolde aracın bagajında 229 büyük şişede sahte rakı ele geçirildi.
Otomobildeki Abdülselam Aka, Kemal Bal ve Kemal Küçükkaya gözaltına alındı. Zanlıların ifadeleri doğrultusunda Yelki'de imalathane olarak kullanıldığı anlaşılan Mehmet Ali İnce'ye ait ahıra baskın yapıldı. Ahırda 757 büyük şişe sahte rakı bulundu. Yaklaşık 450 litre sahte rakının da şişelenmek üzere yedi ayrı bidonda bekletildiği anlaşıldı. Ahırda ayrıca elektrikle çalışan bir şişe kapaklama makinesi, rakının imal edilmesinde kullanılan bir galvaniz tank, çok sayıda boş rakı şişesi, 5 bin kapak ve ambalaj malzemeleri ele geçirildi.
Gözaltına alınan İnce, ahırı Muammer Biçer'e kiraladığını söyledi. Yaklaşık 10 ay önce de sahte rakı sattığı gerekçesiyle Foça'da gözaltına alınan Biçer'in yakalanmasına çalışılıyor. Savcılığa sevk edilen zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.