Ahmet Atakan eylemlerine sert müdahale

Ahmet Atakan eylemlerine sert müdahale
Ahmet Atakan eylemlerine sert müdahale
Hatay'daki gösterilerde Ahmet Atakan'ın hayatını kaybetmesinin ardından başlayan eylemler dördüncü gününde de devam etti. Ankara ve Adana'daki eylemlere polis gözyaşartıcı gaz ve TOMA'lar ile müdahale etti.

Ahmet Atakan'ın hayatını kaybetmesinin ardından başlayan eylemler devam ediyor.

ANKARA 'DA MÜDAHALE SÜRÜYOR

Ankara'da Mamak Tuzluçayır meydanında toplanan gruba polis müdahale etti. Tuzluçayır Meydanı'nda biraraya gelen grup Hatay'daki olaylar sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın ölümünü protesto etti. Barikat kurup ateş yakan gruba gruba polis, biber gazıyla müdahale ediyor.

SULTANGAZİ'DE AKREP ARACINA SES BOMBASI ATILDI 

İstanbul 'da ise Atakan'ın hayatını kaybetmesini protesto eden bir grup Sultangazi Gazi Mahallesi İsmetpaşa Caddesinde saat 21.00 sıralarında eylem yapmaya başladı. Eylemciler, İsmetpaşa Caddesi'ni trafiğe kapatarak, çöp konteynırlarından kurdukları barikatı ateşe verdi. Yanan barikatı TOMA ile söndürüldü. Polis, yüzleri maskeli bir eylemci gruba biber gazıyla müdahale etti. Bir grup gösterici, akrep araçlarının geçtiği sırada polis ses bombası attı.

ADANA'DA SERT MÜDAHALE

Adana'da Hatay'da ölen Ahmet Atakan'ı anmak için yürüyüş yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. Akkapı Mahallesi'nde akşam saatlerinde toplanan grup, Hatay'da hayatını kaybeden Ahmet Atakan için yürüyüş yaptı. Sloganlar atarak yürüyen grubun önü Şıh Cemil Caddesi sonunda polis tarafından kesildi. Polis engeliyle karşılaşan grup, polise taş ve havai fişek attı. Dağılın uyarılarına uymayan gruba polis müdahale etti. TOMA'larla grubun üzerine giden polis, zaman zaman basınçlı su ve gaz bombası kullanarak grubu Akkapı Mahallesi'nin içlerine doğru dağıttı. Evlerinin balkonlarında oturan bazı vatandaşlar göstericilerin kendi mahallelerinden olmadığını söyleyerek polise tepki gösterdi. Dağılan grup, Güney Yıldızı Parkı yakınlarında cadde üzerinde toplanıp barikat kurup, ateş yaktı. Polisin grulba yeniden müdahale etti.

Ahmet Atakan'ın ölümünde flaş gelişme