Ahmet Atakan'ın ölümüyle ilgili müfettiş görevlendirildi

Ahmet Atakan'ın ölümüyle ilgili müfettiş görevlendirildi
Ahmet Atakan'ın ölümüyle ilgili müfettiş görevlendirildi
Hatay'da dün geceki olaylar sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın ölümüyle ilgili İçişleri Bakanlığı müfettiş görevlendirdi.

ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü, Hatay’da Ahmet Atakan’ın hayatını kaybetmesine ilişkin tüm bilgi, belge ve görüntülerin adli soruşturmaya esas yetkili makamlara gönderildiğini ve İçişleri Bakanlığınca konunun soruşturulması için müfettiş görevlendirildiğini bildirdi.

Ahmet Atakan Hatay'daki gösterilerde hayatını kaybetti

Emniyet 'ten Hatay’da meydana gelen gösteriler sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan açıklama geldi. Hatay’da 9 Eylül 2013 günü düzenlenen protesto gösterileri sırasında Gündüz Caddesinde devriye görevi yapan polis araçlarına saat 01.10 sıralarında bir grup gösterici tarafından apartmanlardan taş, briket ve metal cisimler atılarak saldırıda bulunduğu ifade edilen açıklamada şöyle denildi:

'Hoşgörü adası' Hatay 3. can kaybına ağlıyor

“Kamuoyuna yansıyan polis kamerası görüntülerinde de şahsın yüksekten düştüğü anda ve öncesinde polis araçlarından saldırıda bulunanlara yönelik herhangi bir müdahale olmadığı ses ve görüntü incelemelerinden anlaşılmaktadır. Adalet Bakanlığı yetkililerine dayanılarak verilen ilk otopsi sonuçlarından ‘ölümün künt genel beden travmasına bağlı etraf ve kafatası kırıklarıyla birlikte omurilik kopması, beyin kanaması ve iç organ yaralanmasından gelişen iç kanama sonucu meydana geldiği’ ifade edilmektedir. İlk otopsi sonuçları bulgularına göre şahsın yüksekten düşme sonucu hayatını kaybetmiş olabileceği değerlendirilmektedir. Şahsın ölümüyle ile ilgili tüm bilgi, belge ve görüntüler adli soruşturmaya esas olmak üzere yetkili makamlara gönderilmiş ve İçişleri Bakanlığı tarafından konunun soruşturulması için müfettiş görevlendirilmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Ahmet Atakan'ın otopsi tutanağı: Kafatasında yara var, kemik kırığı yok

Ahmet Atakan nasıl öldü?

 


  http://www.radikal.com.tr/115015811501588

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  RECEP TAYYİP ERDOĞAN - pispor

  Kör olasın demiyorum Kör olma da Gör beni Ezdik mi yerdeki karıncayı Kırdık mı kanadını serçenin Vurduk mu karacanın yavrusunu Ya nasıl kıyarız insana

  İyi Niyete Artık İnanmıyorum - Meersalz

  Ne AKP, ne CHP, ne de diğer partiler ve protestocular. Artık kimseye inanmıyorum. AKP yandaşı değilim, fakat bir insanın ölümünü fırsat bilip protesto yapanları da kınıyorum. Eylem yapabilmek için nerdeyse bir insanın ölmesine sevinir olanlar oldu. Atatürk bayraklarını sallayan protesoculara gülüyorum. Tek kurtuluş yolu kimsenin yandaşı olmamaktır. Hümanizm adına! İnsan olalım. Saygılarla.

  Neyi araştıracaklar kardeşim - pispor

  Başbakanın polisi destan yazıyor yine bir genci daha katletti Kahraman polisi yarın hangi genci katledecek neyin araştırması baksanıza. Yalaka yandaş medyada bir tek söz varmı

  !!! - fısıltı

  yok ya yok siz hepimizi öldüremeyeceğiniz için açıklamalarınızla psikolojik işkence yapıyorsunuz! delirtmek mi niyetiniz ne? ne istiyorsunuz yahu ne ne ne! o rapor da yazılanlar ne peki.siz ne biçim insanlarsınız ya ne biçim bir vicdanınız var sizin. yeter ya yeter ethem'i vurdunuz bahane ürettiniz olmadı, ismail'in görüntüleri ortada,abdo'nun faili sözde meçhul,mehmet, medeni keza öyle,ahmet için başka bir yalan. ya yeter valla yeter utanın,vicdanınız sızlasın az. yeter ya yeter yeter

  demek öyle - sahin_a

  Bizim gördügümüz otopsi raporu tam tersini söylüyor. Emniyet kimin otopsisini Ahmet Atakan diye bildiriyor merak ediyorum. Otopsi raporunda ölümünün nedeni gayet iyi anlasilir durumda. Öyle damdan düsme ya da yildirim carpmasi falan degil. Otopsi raporunda "yüksekten düsme sonucu hayatini kaybetmis olabilecegi degerlendirilmektedir" de yok. Nereden uyduruluyor bunlar? Kafatasinda da öyle bircok kiriklar yok. Kafasinin sol tarafinda 6x5cm capli bir darbe ile olusabilecek yarasi oldugu var. Vücundunun baska bir yerinde kirik da yok. Vücudunda siyriklar var, muhtemelen vurulduktan sonra düserken olusmus siyriklardir. Yani Polis bildiginiz polis, devlet bildiginiz devlet...

  eyvah eyvah... - lastikordek

  içişleri bakanının atayacağı müfettişin raporunu peşinen tahmin ediyorum. ne diyecek polise direndiği için kafasını gaz kapsülüne vurdu diyecek. polisi ve hükümeti azad edecek. biz bu müfettiş işlerini biliyoruz artık. bu müfettişler iktidardan aldıkları emirleri uygulayan memurlardan ibaret. ahmeti binlerce kez öldürecekler.

  AKP & RTE Zihniyeti.. - Düzgün Baba

  AKP ve RTE nin zihniyeti aynen devam ettikçe bu olaylar artarak devam edecek görünüyor. Zerrece ders alma yok..Mursi'ye destek veya "Suriye'de savaşalım" gösterisi olsaydı kimsenin burnu kanamazdı..Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın..