Ahmet Atakan'ın tüm görüntüleri incelemede

Ahmet Atakan'ın tüm görüntüleri incelemede
Ahmet Atakan'ın tüm görüntüleri incelemede
Hatay'da, ODTÜ eylemlerine destek için düzenlenen sokak gösterilerinde yaşamını yitiren 23 yaşındaki Ahmet Atakan'ın ölüm nedenine ilişkin tartışmalar sürerken, elde edilen tüm görüntüler savcılık tarafından inceleniyor.

HATAY - Son olarak ortaya çıkan ve "düşme anını yansıttığı" belirtilen görüntüler ile aynı bölgede çekilmiş görüntüler birlikte değerlendirilirken, ölen Ahmet Atakan'ın düşmeden önce iddia edildiği gibi bir gaz fişeğine hedef olup olmadığı da araştırılıyor. Savcılık soruşturmasının yanısıra, mülkiye müfettişleri de olayı incelemeye başladı.

Emniyet Müdürlüğü tarafından, Ahmet Atakan'ın daha önce katıldığı bir eylemdeki görüntüleri de savcılığa ulaştırıldı. Görüntülerde, elinde taş bulunan Ahmet Atakan, eylemcilerin arasından sıyrılarak, görüntülerde görünmeyen bir kişi ile tartışırken görülüyor. Ölümünden bir kaç gün önce çekildiği belirlenen görüntülerde, Ahmet Atakan'ın karşısındaki kişiye çok kızgın olduğu dikkat çekiyor.

Ahmet Atakan'ın son görüntüleri ise düşme anını yansıtıyor. Polise göre binanın üst katından düştüğü, görgü tanıklarına göre ise başına isabet eden gaz fişeğiyle öldüğü belirtilen Ahmet Atakan'ın bu görüntüleri de savcılıkça inceleniyor. (Murat KİBRİTOĞLU- Mehmet EZER- Çağlar ÖZTÜRK- Ramazan ÇELİK/DHA)

Cumhurbaşkanı Gül: Can kaybı bu, şaka değil

Muammer Güler: Eylemler organize, takipteyiz

Polisten gazetecilere müdahale

Ahmet Atakan için eylemli gece


  http://www.radikal.com.tr/1150306115030611

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ARKADASLARI! - Secret Garden

  biR sey cikmaz savcidan davadan.goreceksiniz sonuc ya arkadaslari atmistir.ya kendisi sevgilisi ! yuzunden intihar etmistir.yada ayagi kaymistir.birsey beklemeyin arkadaslar.simdiden arkadaslarini suclayabilirsiniz.bu ceberrut devlet bugune ne kadar ne cikardi ortayada bunu cikaracak? yapan polis-asker-jitem-hizbullah-ulkuculer olunca devlet faili bulmaz.ustunu orter.tam tersine o failin ailesinden tut butun arkadaslarini suclar.

  o görüntüleri incelerken - fısıltı

  https://twitter.com/Direntzlucyr/status/377758826100842497/photo/1 bu fotografa iyi baksınlar.onların görmek istemediklerini görebiliyoruz! hadi inkar etmeye devam etsinler

  Turkiye komik bir ulke - Carlos Torre Repetto

  Otopside, kafasina isabet eden bir cisim ile mi yoksa yuksekten dusme ile mi maktulun oldugunun sonucunu almak icin video veya biyografisinin incelenmesimi gerekiyordu? Ya halk ile dalga geciyorlar ya da icisleri su isleri olmus.

  Utanmazlik! - Ari Zerdüst

  Genclerin canina-kanina girin. Sonrada sanal-hayali seneryolar üreterek iktidarin zulmünü hakli cikarin.Bu nasil bir yayincilik anlayisi?Bu nasil topluma karsi sorumlu yaklasim?? Insani insanliginda utandiran igrenclikler yapin,sonrada bahaneler üreterek yaptiklarinizi medya araciligiyla gizleyin! Bu nasil bir ahlaki yaklasim!? "Toplum katil devlet" diyor.Yine toplum Katil iktidar" diyor. Ahlaki bir durus olacaksa toplumun bu haykirislarini dikkate alirdiniz. Bu olmayinca türk basini ne yapsa kendini inandiramaz. Yaratigi inancta ahlaki olamaz.

  düşen bu kişi değilse kim? - nese2010

  birisi kafasının üstüne düşmüş görüntüde. O düşen kişi kim o zaman?

  Tartışacak bir şey yok - thinkerbell

  He, Ahmet demiş ki, şu akrep geçerken kendimi böyle çuval gibi bırakayım tepeden bakalım n'olacak... Ölüm nedeni düşme dahi olsa, kafasına o akrepten atılan bir şey isabet ettiği için mi, gazdan başı döndüğünden mi, (yoksa muhtemelen iddia edileceği gibi arkadaşları tarafından itilerek ya da metafizik bir nedenden mi) düştüğünü araştırmak gerekiyor. Her halükarda Ahmet'i öldüren, Ahmet'in cinayetinin faillerinin korunmasına isyan ettiği Abdocan'ın da katili olan hükümettir. Vatandaşının üzerine düşman bir askere saldırır gibi "Allah Allah" diye bağırarak koşan, yerlerde sürükleyen, demir çivili sopalarla döven, gözünü çıkaran, öldüren, korumakla yükümlü olduğu kadınları taciz eden, halkına hareket çeken, küfür eden polisleri bu hale getiren başbakan ve diğer hükümet yetkililerinin "destan yazdınız" sırt sıvazlamaları, memnun ve müstehzi gülümsemeleridir.

  odtü direnişi ne anlama geliyor? - sabahattinali

  her genç ölüm insanın yüreğini acıtır. gerek gezi eylemlerinin gerekse odtü olaylarıyla başlayan ve yaygınlaşan eylemlerde gençler öne çıkıyor. heyecan duygu romantizmin ateşiyle gençler polisle çatışıyor. her ölümde şiddetin dozu ve gerilim biraz daha artıyor. Bireysel özgürlük alanların daraltılmasına yönelik her uygulama farklı yaşam biçimlerinin tek yaşam biçimi haline getirilmesini çağrıştıracak her uygulama gerilimin dozunu giderek yükseltiyor.. günler öncesinden eylül ayının sıcak geçeceğini söyleyenler herhalde olacakları önceden bilen birileri. ve bilen birileri suriyenin kuzeyindeki intikamcı el nusra tipi terör örgütlerinin vahşet görüntülerini ustalıkla kullanıyor.. bataklıkların zehirli otlar ürettiği gerçeği bu kargaşada silinip gidiyor. son derece gerilimli bir satranç oyunu oynanıyor. piyonlar düşüyor. kaleler devriliyor..