Ahmet Atakan'ın tüm görüntüleri incelemede

Ahmet Atakan'ın tüm görüntüleri incelemede
Ahmet Atakan'ın tüm görüntüleri incelemede
Hatay'da, ODTÜ eylemlerine destek için düzenlenen sokak gösterilerinde yaşamını yitiren 23 yaşındaki Ahmet Atakan'ın ölüm nedenine ilişkin tartışmalar sürerken, elde edilen tüm görüntüler savcılık tarafından inceleniyor.

HATAY - Son olarak ortaya çıkan ve "düşme anını yansıttığı" belirtilen görüntüler ile aynı bölgede çekilmiş görüntüler birlikte değerlendirilirken, ölen Ahmet Atakan'ın düşmeden önce iddia edildiği gibi bir gaz fişeğine hedef olup olmadığı da araştırılıyor. Savcılık soruşturmasının yanısıra, mülkiye müfettişleri de olayı incelemeye başladı.

Emniyet Müdürlüğü tarafından, Ahmet Atakan'ın daha önce katıldığı bir eylemdeki görüntüleri de savcılığa ulaştırıldı. Görüntülerde, elinde taş bulunan Ahmet Atakan, eylemcilerin arasından sıyrılarak, görüntülerde görünmeyen bir kişi ile tartışırken görülüyor. Ölümünden bir kaç gün önce çekildiği belirlenen görüntülerde, Ahmet Atakan'ın karşısındaki kişiye çok kızgın olduğu dikkat çekiyor.

Ahmet Atakan'ın son görüntüleri ise düşme anını yansıtıyor. Polise göre binanın üst katından düştüğü, görgü tanıklarına göre ise başına isabet eden gaz fişeğiyle öldüğü belirtilen Ahmet Atakan'ın bu görüntüleri de savcılıkça inceleniyor. (Murat KİBRİTOĞLU- Mehmet EZER- Çağlar ÖZTÜRK- Ramazan ÇELİK/DHA)

Cumhurbaşkanı Gül: Can kaybı bu, şaka değil

Muammer Güler: Eylemler organize, takipteyiz

Polisten gazetecilere müdahale

Ahmet Atakan için eylemli gece