Ahmet Atakan'la röportaj: Bir bakıyorsun yukarıdan çekyat atılıyor

Ahmet Atakan'la röportaj: Bir bakıyorsun yukarıdan çekyat atılıyor
Ahmet Atakan'la röportaj: Bir bakıyorsun yukarıdan çekyat atılıyor
Antakya'daki eylemlerde yaşamını yitiren Ahmet Atakan'ın, "Direnen Sevgi" adlı bir belgesel için verdiği röportaj ortaya çıktı.

Radikal.com.tr - Antakya'daki ODTÜ eylemleri sırasında yaşamını yitiren Ahmet Atakan'ın, Gezi Parkı eylemleri sonrasında Antakya'ya ilişkin olarak yapılan "Direnen Sevgi" belgeseline eylemlere katılan bir genç olarak verdiği röportaj ortaya çıktı:

Atakan belgeselde şunları söylüyor:

"Ben Ahmet Atakan...

Gençlik adına konuşuyorum.

Barikatlara geçerken, barikatlarda biber gazından korunmaya çalışırken; bir bakıyorsun yukarıdan çekyat atılıyor, çamaşır makinesi atılıyor.

Acayip bir şeydi ve insan onu gördüğünde tüyleri diken diken oluyor...

Ve sen aşırı bir şekilde motive oluyorsun.

Bu şekilde korkmuyorsun hiçbir şeyden...

Ne olursa olsun korkmuyorsun.

Halkın arkanda olduğu sürece, o dayanışmayı görünce, korkmuyoruz.

Abdullah'ı kaybettik, öfkemiz bin kat arttı.

Ali İsmail'i kaybettik, direncimiz bin kat arttı.

Herkes bunu bilsin.

Antakyalı bundan sonra uyumaz..."


  http://www.radikal.com.tr/115048411504844

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Su Testisi ve Pan-Zehir - blueknife

  Tarih Spartaküs'ten yana ezilenlerin,kölelerin, yok sayılanların, inkar, imha ve asimilasyon politikalarına uğrayanların Düzen,Devlet,Faşizm,Irkçılık ve Kapitalizme karşı mücadelelerinin tarihidir aslında. Ve tarihte onurla anılan isimleri tarihe yazılanlar hep bu mücadelenin bir parçası olanlar, bu çizgi, bu yoldan yürüyenlerdir. Evet Ahmet bu çizginin evet bu su yolunun testisidir, evet bu yolda kırılmıştır ONURUMUZDUR, YOLDAŞIMIZDIR. Sen neyin su testisisin "Pan-Zehir".

  Sadece zaman - raddkal

  Söylenilecek hiçbir şey yok teker teker hesabı sorulur teker teker..

  Rasyonel düşünce eksikliği - szna

  Anarşiyi ben mesela bir genç kadın olarak neden isteyeyim? Ben mesela üst orta sınıf mensubu Türkiye'deki ortama bir insanın erişemediği eğitim ve ekonomik haklara sahip Sünni bir Türk olarak ben neden anarşi isteyeyim? Ben mesela durup dururken ölmeyi neden isteyeyim? Bir ülke vatandaşı olarak huzur içinde yaşamak varken ben polisin elini vücudumda dolaştırıp beni taciz etmesini niye isteyeyim? Gençler mesela anarşiyi ölmek için mi istiyorlar? Lütfen biraz rasyonel düşünün, vicdan yok bari biraz mantık temellerine oturtun fikirlerinizi.

  SU TESTİSİ SU YOLUNDA KIRILMIŞ - PAN-ZEHİR

  Kime ve neye karşı direniş ? Esed yanlısı olmanız bir yana , ülkede tek istediğiniz şey olan anarşiyi tesis edebilmek için kurduğunuz barikatlar tek tek yıkılacak.