Ahmet Can komada kırkını çıkaramadı

Denizli'de annesi tarafından dövülerek komaya sokulduğu iddia edilen ve 23 Mayıs'tan beri hastanede tutulan 2.5 yaşındaki Ahmet Can T.'nin beyin ölümü gerçekleşti. Denizli Devlet Hastanesi'nde görevli beyin cerrahı Dr. Mustafa Durmuş yaptığı açıklamada...

DENİZLİ - Denizli'de annesi tarafından dövülerek komaya sokulduğu iddia edilen ve 23 Mayıs'tan beri hastanede tutulan 2.5 yaşındaki Ahmet Can T.'nin beyin ölümü gerçekleşti. Denizli Devlet Hastanesi'nde görevli beyin cerrahı Dr. Mustafa Durmuş yaptığı açıklamada, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Ahmet Can T.'nin 40 gündür komada olduğunu, beyin ölümü gerçekleşen çocuğun yaşam destek ünitesine bağlandığını söyledi.
İşlediği bir suç yüzünden yattığı cezaevinden kısa süre önce tahliye olan baba Aydın Çakır, doktorların verdiği bilgiler üzerine, Cumhuriyet Savcılığına eski eşi S.T. ile imam nikâhıyla birlikte yaşadığı Ş.B. hakkında suç duyurusunda bulundu. S.T.'nin babasından kalan emekli maaşını almaya devam edebilmesi için anlaşmalı olarak boşandıklarını, ancak birlikte yaşamaya devam ettiklerini belirten Çakır, cezaevine girdikten sonra eski eşinin, Ş.B. ile yaşamaya başladığını anlattı.
Çakır, "Kayınvalidem M.T. ve oğlum Fırat Can'ın anlattığına göre, Ahmet Can şiddete maruz kalmış. 23 Mayıs 2007'den itibaren hastanede tutuluyor ve şu andaki durumu da bundan kaynaklanıyor" dedi.