Ahmet Hakan'a saldıranların kimlikleri belli oldu, araç inceleniyor

Ahmet Hakan'a saldıranların kimlikleri belli oldu, araç inceleniyor
Ahmet Hakan'a saldıranların kimlikleri belli oldu, araç inceleniyor
Ahmet Hakan'a saldırıyı gerçekleştiren 4 şüphelinin kimlikleri belirlendi. Saldırganların kullandığı aracın ise dün akşam saatlerinde CNN Türk binası önünde birden fazla kez göründüğü ortaya çıktı. Araç emniyette inceleniyor.

RADİKAL – Hürriyet Gazetesi yazarı ve CNN Türk'teki "Tarafsız Bölge" programının sunucusu Ahmet Hakan'a saldırıda bulunan 4 şüphelinin kimlikleri belirlendi. Şüpheliler Ahmet Güler, Kamuran Ergin, Fuat Elmas ve Uğur Adıyaman... 

Şüphelilerden Uğur Adıyaman, saldırıda kullandıkları aracın kiralandığı şirketin sahibinin kardeşi. Şüphelilerden ikisinin daha önceden tehdit, yaralama ve uyuşturucu madde kullanmak suçlarından poliste kayıtları olduğu ortaya çıktı.

Şüphelilerin ilk sorgularında trafik nedeniyle tartıştıklarını aralarında itiş kakış yaşandığını söyledikleri öğrenildi. Polis, olayda bir azmettirici olma ihtimaline karşı şüphelilerin bilgisayar, telefon gibi özel cihazlarını incelemeye aldı.

Polis yetkilileri, Ahmet Hakan'ın Cem Uzan'la Twitter 'deki bir tartışması olduğu bilgilerinin de yer aldığını, bunun da incelendiğini söylediler.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI 

Bu arada Ahmet Hakan'a saldırı olayında güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Saldırının bir araç takibi sonrasında yaşandığı Doğan Medya Center'ın güvenlik kameralarına yansıdı. Polisin saldırganlardan birini yakalamasında da önemli rol oynayan kiralık aracın CNN Türk binası önünden iki kere geçtiği görülüyor.

Saldırıyı gerçekleştiren 4 şüphelinin kimlikleri belirlendi. Saldırganlardan ikisinin tehdit, yaralama ve narkotik madde kullanmak suçlarından poliste kayıtları olduğu ortaya çıktı.

Bu arada saldırıda kullanılan araç emniyette incelemeye alındı. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Asayiş Şube Müdürlüğü bahçesine getirilen araç üzerinde detaylı incelemeye başladı.

Saat 00.35’te 34 VY 7765 plakalı siyah Toyota marka otomobille Ahmet Hakan’ın evinin önüne gelen 4 kişiden biri korumasına yönelirken, diğer üçü Ahmet Hakan’a saldırmış, Hakan’ı darp eden saldırganlar aynı otomobille kaçmıştı.


Ahmet Hakan'a saldıran 4 kişi gözaltında

Gazeteci Ahmet Hakan'a evinin önünde saldırı

'Korkmuyoruz, bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz'

Ahmet Hakan 17 gün önce koruma talep etmişti