Ahmet Hakan'a saldırı için hangi gazete ne dedi?

Ahmet Hakan'a saldırı için hangi gazete ne dedi?
Ahmet Hakan'a saldırı için hangi gazete ne dedi?
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a yönelik saldırı Doğan Grubu dışındaki gazetelerde nasıl görüldü?

Akşam: Birinci sayfada, “Trafik tartışmasıymış” başlığı ile duyurdu. İç sayfada manşette saldırıya yönelik CHP , HDP ve Can Dündar’ın tepkilerini, “Şaşırmış bunlar” diye duyurup altta saldırıyı yine ‘Yol tartışması dediler’ başlığı ile verildi.

Star: Birinci sayfa altında, “Çirkin saldırı” başlığı ile duyuruldu, içeride sayfa dibinde yer verildi.

Sabah: Birinci sayfanın dibinde küçük ‘Hakan’a saldırıya tepki yağmuru’ başlığı ile içeride, ‘Saldıranlar sabıkalı çıktı’ başlıklı haberle.

Takvim: Birinci sayfa altında, ‘Geçmiş olsun Ahmet Hakan’ başlığı ile verilirken, Ahmet Hakan’ın fotoğrafının üzerine, “İstanbul Valiliği, Ahmet Hakan’a talep üzerine çağrılı koruma verildiğini açıkladı” yazıldı.  Spotta ise saldırganların ‘trafik kazası yüzünden oldu’ dediklerine ve Cem Uzan’ın olayı yaptırdığı iddiaları-Uzan’ın yalanlaması anlatıldı. İçeride ise ‘Şok saldırı’ başlığı ile duyurdu.

Yeni Akit: Birinci sayfada yer vermedi, 11. Sayfa altında ‘Ahmet Hakan’ı darpettiler’ başlığı ile yer verdi. Hasan Karakaya’nın köşe yazısında saldırıyı Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın yaptırdığı ‘kesin bir dille’ ifade edildi! Ali İhsan Karahasanoğlu ise, “A. Hakan’ın burnunu kıran da benim kardeşim!” başlıklı bir yazı yazdı. Medya sayfasında konuya, “Geçmiş olsun hergele” başlığıyla yer verildi!

Türkiye : Birinci sayfa dibinde “Saldırıya kınama yağdı” başlığı ile içeride sayfa dibinde ‘Ahmet Hakan’a saldırıya kınama’ başlığı ile verdi.

Yeni Şafak: Birinci sayfasında yer vermedi. İçeride 12. Sayfa dibinde “Ahmet Hakan’a saldırı” başlığı yer buldu.

Vatan: Birinci sayfasında alt bölümde ‘Organize saldırı’ başlığı ile fotoğraflı gördü. İçeride ‘Takip ettiler, saldırdılar’ başlığı ile gelişmelere tam sayfa ayırdı.

Habertürk: Birinci sayfasında manşet altında ‘Saldırıda ‘organize işler’ başlığı ile fotoğraflı duyurdu. İçeride de ‘Ahmet Hakan’a saldırıyı ‘Organize Şube’ soruşturacak’ başlıklı haberle gelişmeleri duyurdu.

Milliyet: Birinci sayfa manşet yanında ‘Ahmet Hakan’a organize saldırı’ başlığı ile fotoğraflı duyurdu. İçeride ‘Evinin önünde saldırdılar’ başlığı ile bir sayfaya yakın yer verdi.

Yeniçağ: ‘Ahmet Hakan’a saldırı başlığı ile birinci sayfasının ortasından duyurdu, konuyla ilgili bir başyazı yayınlayan gazete içeride de, “Ahmet Hakan saldırıya uğradı” başlığı ile tam sayfa yer ayırdı.

Birgün: Sürmanşette, “Organize saldırı” başlığı ile duyurdu içeride bir tam sayfa ayırdı.

Taraf: Sürmanşette, “Yeni Türkiye’nin kalleşleri” başlığıyla saldırganların fotoğraflarını bastı, içeride bir tam sayfa yer verdi.

Zaman: Sürmanşette, “Organize saldırı” başlığı ile duyurdu, tam sayfaya yakın yer verildi.

Cumhuriyet: Manşette, “ AKP ’li çıktılar” başlığı ile verdi, ilgili haber ve yazılara geniş yer verdi.

Bugün: Sürmanşette, “Güvenlikçiler saldırmış” başlığı ile verdi, içeride tam sayfa ayırdı.

Evrensel: Manşette, “Saldırının faili hedef gösterenler” başlığı ile verdi.