@ismailsaymaz

Ahmet Koca'yı döven 11 polis 14 Mayıs'ta hakim önünde

Ahmet Koca'yı döven 11 polis 14 Mayıs'ta hakim önünde
Ahmet Koca'yı döven 11 polis 14 Mayıs'ta hakim önünde
Fatih'te, izindeki er Ahmet Koca'yı araçtan indirip döven, daha sonra boş bir arazide ve sonra nezarethanede dayağa ve eziyete devam eden 11 polis hakkındaki dava 14 Mayıs'ta başlayacak.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Fatih ’te, hamile akbarasını hastaneye götüren er Ahmet Koca’yı araçtan indirip döven, daha sonra boş bir arazide ve sonra nezarethanede dayağa ve eziyete devam eden 11 polis hakkındaki davanın ilk duruşması, İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 14 Mayıs’ta görülecek. Ahmet Koca’yı döven 11 polise “insanlık onuruyla bağdaşmayan, bedensel ve ruhsal yönden acı çekmesine ve aşağılanmasına yol açan davranışlar nedeniyle” işkence suçundan dava açılmıştı. Koca, hali hazırda “memura mukavemet” suçundan yargılanıyor. 

"YUMRUK, TEKME VE COPLA..."

Savcı Ekrem Aydıner, hazırladığı iddianamede; cep telefonu kaydına göre, Ahmet Koca’ya “beş polisin yumruk, tekme ve copla vurduğunu” yazdı. Yerde yatarken Koca’nın kafasına tekmeyle vurulduğu, bir polisin engel olmaya çalıştığı halde bunu başaramadığı, Koca’nın elleri bağlıyken dövülmeye devam edildiği ifade edildi. Nezarethane kayıtlarına göre elleri bağlı halde nezarethaneye konduğu, bu şekildeyken su içirilmeye çalışıldığı, kelepçeyi çözmeyerek o vaziyette yatmasına neden oldukları vurgulandı. Ve ayrıca Koca’nın tuvaletini nezarethanede yaptığı, “Ayakkabıları olmadığı için 4-5 dakika dışkısının içine bulandığı” vurgulandı. Polisler hakkındaki 12 yıla kadar hapis cezası isteriyor.


  http://www.radikal.com.tr/1123333112333310

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Namus ile suc arasinda fark vardir, zira suclu da olsa polis dö-ve-mez - AkliSelimBey

  Polisin gorevi ve yeri bellidir. Bu devletin ceza kanunlari var. Polis sadece tutuklar ve herhangi bir sekilde fiziki ya da ruhsal siddet uygulayamaz. Uygularsa o polislerin ceza yemesi gerekir. Demokrasi ve HUKUK dedigimiz sey boyle bir sey iste. Ayrica, namus sacmaligini da gecin. Sizden ve bizden cok ama cok daha namuslu binlerce insan ailelerini doyurabilmek icin hirsizliga, suca yoneltilmis durumda memlekette. Asil namussuzlar da calip yemekle mesgul.

  bunların hakkından akp gelir - demlicay2011

  başkası yalan. ip gibi sıraya dizilince grurları zedelendi. ama nafile karşısındakiler dünyanın en değerli insanlarıydı. yani vekiller. dünya batsa onlara bir şey olmazdı. çaresizlerdi ve çaresizce kaldılar. bu hikaye demokrasiden nasibini almamış her ülkede olur. fazla kasmayın kendinizi. mısır pakistan kılıklılar her zaman dini vatanı kullanırlar işlerine gelince onların en büyük sevgisi alman malı onlar olmadan yaşayamazlar adeta. üretmeden yutmayı öğrenmişler bir kere. işte onlar ki bu ülkeyi yönetiyor. polislerde onların eşlikçisi.

  İyide Polisler niye namuslu adamı dövsünler ki! - yakamoz42

  Polise küfretmese,aşağılmasa polisler niye böyle hınçla dövsün ki!Bizi niye,namuslu dürüst insanları dövmüyorlar.Hırsızın hiç mi suçu yok?Yakında suçlulardan psikopatlardan sokağa çıkamıycaz haberiniz olsun!

  BAK SEN,GÖREVLİ MEMURA MUKAVEMET EDİLMİŞ.GÜLDÜRMEYİN LÜTFEN. - m.rozbilen

  Vatandaşa reva görülen bu olanlardan utanıyoruz.Ne diyeceğimizi,nasıl kınayacağımızı bilemiyoruz.Zira ne desek az gelir.Bu rezil polislere arka çıkanlar da en az onlar kadar koruma kollama kabahatlisi.Bırakın kanun cezalarını versin,ne halleri varsa görsün.Bunların polis teşkilatına da bir hayırları olmaz.Vatandaş Ahmet Koca hakkında uydurulmuş memura mukavemet suçunun ise gerçek olmadığını herkes biliyor.Gülünç duruma düşüyorsunuz ey yetkililer.

  ülkemizde polis işkencesinin sayısı belirsiz: - okkes cavus

  polis işkence etme yetkisini nereden alıyor. işkence olayı üstü öttülecek kadar küçük bir olay deyil, işkence bir insanın devletin memurları tarafından insanlık doşı olarak kaba kuvvet yani öldüresiye dövmesi. bu olayı bilmeyen bir amir veya müdürün olması mümkün deyil. işkence hiyerarşik bir olay gibi geliyor akla, eyer bir polis vatandaşa işkence yaparsa bu amirleri tarafından cezalandırılsa hatta mesleyinden atılsa ikici polis asla bu cesareti gösteremez. ama nerede? işknceci polisler adeta korunuyor olmalıki. işkence sanki olağanlaştırılmış gösteriliyor. bulgaristanda yanı başımızda bir baş bakan ben polisleri adam döven bir başbakan olmak istemiyorum dedi. umarız bu düşünce bizdede hakim olur. işkenceci asla himaye edilmemeli işkece halk nazarında devleti güvenilmez olarak gösterir..........

  Malesef - MATAMAT

  ilk yargılamada bu polislerin serbest kalma olasılıkları yüksek.çok basit:eğer serbest kalırlarsa sorun yok, yok eğer ceza alırlarsa bu sefer de Ahmet kardeşime diş bileyecekleri endişesini taşıyorum.

  Polis - moumou

  Izmir'de iskence edilen kizimiz ve kameraya kaydedilmeyen binlerce olay var. Polis teskilati lagvedilmeli yerine yenisi kurulmalidir ve tabi ki bu iktidar doneminde bu yapilamaz cunku orayi hukumet, ciftligi gibi kullaniyor, gene kendi adamlarini yerlestirirler.