@ismailsaymaz

Ahmet Koca'yı döven 11 polis 14 Mayıs'ta hakim önünde

Ahmet Koca'yı döven 11 polis 14 Mayıs'ta hakim önünde
Ahmet Koca'yı döven 11 polis 14 Mayıs'ta hakim önünde
Fatih'te, izindeki er Ahmet Koca'yı araçtan indirip döven, daha sonra boş bir arazide ve sonra nezarethanede dayağa ve eziyete devam eden 11 polis hakkındaki dava 14 Mayıs'ta başlayacak.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Fatih ’te, hamile akbarasını hastaneye götüren er Ahmet Koca’yı araçtan indirip döven, daha sonra boş bir arazide ve sonra nezarethanede dayağa ve eziyete devam eden 11 polis hakkındaki davanın ilk duruşması, İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 14 Mayıs’ta görülecek. Ahmet Koca’yı döven 11 polise “insanlık onuruyla bağdaşmayan, bedensel ve ruhsal yönden acı çekmesine ve aşağılanmasına yol açan davranışlar nedeniyle” işkence suçundan dava açılmıştı. Koca, hali hazırda “memura mukavemet” suçundan yargılanıyor. 

"YUMRUK, TEKME VE COPLA..."

Savcı Ekrem Aydıner, hazırladığı iddianamede; cep telefonu kaydına göre, Ahmet Koca’ya “beş polisin yumruk, tekme ve copla vurduğunu” yazdı. Yerde yatarken Koca’nın kafasına tekmeyle vurulduğu, bir polisin engel olmaya çalıştığı halde bunu başaramadığı, Koca’nın elleri bağlıyken dövülmeye devam edildiği ifade edildi. Nezarethane kayıtlarına göre elleri bağlı halde nezarethaneye konduğu, bu şekildeyken su içirilmeye çalışıldığı, kelepçeyi çözmeyerek o vaziyette yatmasına neden oldukları vurgulandı. Ve ayrıca Koca’nın tuvaletini nezarethanede yaptığı, “Ayakkabıları olmadığı için 4-5 dakika dışkısının içine bulandığı” vurgulandı. Polisler hakkındaki 12 yıla kadar hapis cezası isteriyor.