Ahmet Özal: Beni Atatürk'ü öldürmekle suçlayabilirler

Ahmet Özal: Beni Atatürk'ü öldürmekle suçlayabilirler
Ahmet Özal: Beni Atatürk'ü öldürmekle suçlayabilirler
Ahmet Özal, babası merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı annesi Semra Özal'ın zehirleyerek öldürdüğü iddialarına sert tepki gösterdi.

Radikal.com.tr - Ahmet Özal, babası merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal ’ı annesi Semra Özal’ın zehirleyerek öldürdüğü iddialarına sert tepki gösterdi.

Hürriyet gazetesinden Turan Yılmaz’a konuşan Özal, “Olay saçma sapan bir hal aldı. Yarın öbür gün beni de Atatürk ’ü öldürmekle suçlayabilirler” dedi.

Ahmet Özal, bu iddiaların aile olarak babasının ölümünü sorgulamalarıyla ilgili olduğunu söyleyerek, “En yakınında kim var ailesinden, bir ben, bir annem. Bir şekilde ikimizden birine bulaştıracaklar, çünkü hedef biziz. Onların gözünde suçlu biziz, niye kurcalıyoruz bu işi” dedi.

Ahmet Özal, annesi Semra Özal’ın bu iddiaları ciddiye bile almadığını, ‘artık sinirlenmediğini’ söyledi.


Turan Yılmaz’ın hurriyet.com.tr’de yer alan haberinin tamamı şu linkten okunabilir:
Özal ailesinden iddialara tepki


  http://www.radikal.com.tr/115068911506893

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TURGUT OZAL'IN SUPHELI OLUMU - Equalizer001

  Bu bir doga kanunudur; Hic bir cinayet sonsuza dek sakli kalamaz. Semra Ozal, aciklanmasi mumkun olmayan bir cok davaranislarinin yanisira; "Ben kocamin olmus bedenine bicak vurdurmam" diyerek otopsiye izin vememesiyle tum supheleri uzerine cekmistir. Dusunun sozde en sevdiginiz esiniz ve Turkiye?nin CumhurBaskani aniden raharsizlaniyor ve caresilik icinde rahmetli oluyor ve siz olmus kocanizin otopsi yapilmasina izin vermem diyorsunuz. Bir bana bu ahmak davrasinin sebebini aciklayabilir mi? Ahmet Ozal?a gelince; acilmis bir davayi etkileyici sozler sarfetmesine izin verilmemeli ve savcilik tarafindan uyarilmalidir. ?Behind every great fortune lies a great crime.? __ Honore de Balzac

  Kasmasak? - halukaka

  Yaşını başını almış, aşırı kilo sorunu olan, kalp rahatsızlığı nedeniyle defalarca yurtdışında tedavi görmüş, ameliyat v.s. olmuş bir insanın ileri yaşında doğal nedenlerle ölmüş olabileceğine neden inanmak istemez ki insanlar? Hani ortada bir neden de yok ki öldürülmesi için... Zaten vefat ettiğinde çöküşteydi. Yani öyle ülkenin kurtarıcısı olan bir şahıs en parlak günlerinde öldürülerek saf dışı bırakılmış gibi bir durum da yok. Kasmasak diyorum...

  sen yol açtın - oal67

  Bu saçma sapan iddialara yol açan sensin. olur olmaz yerde nedensiz ve mesnetsiz olarak babam öldürüldü deyip herkesi potansiyel şüpheli haline getirirsen yarın öbürgün ( yani bugün) birisi de seni suçlar. işte böyle ne diyeceğini şaşırırsın.