Ahmet Özal: Bugün ANAP'ın binasını satan yarın ülkeyi satar

Ahmet Özal: Bugün ANAP'ın binasını satan yarın ülkeyi satar
Ahmet Özal: Bugün ANAP'ın binasını satan yarın ülkeyi satar
8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, merhum cumhurbaşkanının yaptırdığı Anavatan Partisi Genel Merkez binasının, Demokrat Parti tarafından ihaleyle satışa çıkarılmasına tepki gösterdi.

ANKARA8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, merhum cumhurbaşkanının yaptırdığı Anavatan Partisi Genel Merkez binasının, Demokrat Parti tarafından ihaleyle satışa çıkarılmasına tepki gösterdi. Ahmet Özal, "Oraya satışa gidenlerin mutlaka kimler olduğunu, ihaleye girenlerin Demokrat Parti’nin hangi düzeyinde kimlerin akrabası olduğunu inceleyin buradan ne yapmaya çalıştıkları çok net belli oluyor" diye konuştu.

Turgut Özal'ın zehirlenerek öldürüldüğü iddiasıyla, hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün yargılandığı davanın ikinci duruşması bugün yapıldı. Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya katılan Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı. Davanın 19 Mart’a ertelendiğini söyleyen Özal, mahkemenin ve sanık avukatlarının sorularını cevaplandırdığını söyledi.

19 Mart’ta büyük ihtimalle sanık olarak gözüken kişinin ifadesinin alınacağı aktaran Özal, "Rahmetlinin ölümüyle suikastı bir bütündür. 88 yıl suikastı tekrar dosyalardan çıkartılıp, devlet arşivlerinden gizli bulunan belgelerin incelenmesiyle bu olay çok daha netleşecektir. Hatta 93 yılındaki bütün olaylarda belki o suikast yoluyla beraber çözülebilir. Yani benim iddia ettiğim Ocak 93’de rahmetli Uğur Mumcu’nun öldürülmesiyle başlayan bütün 93 yılı meselesi rahmetlinin suikastının aydınlatılmasıyla, tekrar gündeme alınmasıyla büyük bir ihtimalle zaten 93’ü çözeceklerdir" dedi.


‘BUGÜN BİZİM İÇİN ACIKLI BİR GÜN’

Ahmet Özal, babası Turgut Özal’ın yaptırdığı Anavatan Partisi binasının Demokrat Parti tarafından ihaleyle satışa çıkarıldığını da hatırlatarak, duruma tepki gösterdi. Binanın satılmasının yanlış bir yaklaşım olduğunu belirten Özal, "Oraya satışa gidenlerin mutlaka kimler olduğuna bakın, ihaleye girenlerin Demokrat Parti’nin hangi düzeyinde kimlerin akrabası olduğunu inceleyin, buradan ne yapmaya çalıştıkları çok net belli oluyor" diye konuştu.

Binada Turgut Özal’ın ruhu olduğunu aktaran Özal, binayı almaya çalışanların parti binasından hayır görmeyeceğini iddia etti. Bu günün kendileri için acıklı bir gün olduğunu vurgulayan Özal, "Bugün Özal’ın ruhu da bizimle beraber deyip, onun binasını satanlar yarın bu ülkeyi de satar" şeklinde konuştu. 


CİHAN