Ahmet Özal'a göre o savcı her şeyi biliyor!

Ahmet Özal'a göre o savcı her şeyi biliyor!
Ahmet Özal'a göre o savcı her şeyi biliyor!
Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili olarak oğlu Ahmet Özal ifadesinde Kartal Demirağ'ın suikast girişimini soruşturan Ankara Cumhuriyet Savcısı Uğur Tonik'i suçladı

ANKARA - Özal ifadesinde, ''Uğur Tonik, araştırması sırasında Kartal Demirağ'dan önce babama yönelik silahlı saldırı teklifinin cezaevinde hükümlü bulunan Veli Can Oduncu'ya götürüldüğünü tespit etti.  Ancak Oduncu bu teklifi 'Alnı secdeye değen insana ateş etmem' diyerek reddetti. Oduncu babama yönelik suikast girişiminden bir ay sonra cezaevinde öldürüldü. Oduncu'yu öldüren şahsın da daha sonradan öldürüldüğü ortaya çıktı'' dedi.  Ahmet Özal, ''Kartal Demirağ suikastini soruşturan emekli Ankara cumhuriyet savcılarından Uğur Tonik her şeyi biliyor'' diye konuştu.

Özal ifadesinde şunları söyledi: ''Sık sık buluşup bilgi paylaşıyorduk. Bana, tehditlerin arttığını uğradığı silahlı saldırıdan son anda kurtulduğunu söyledi. Failleri biliyordu, sonuca çok yaklaşmıştı ancak ani bir kararla dosyadan el çektiğini açıkladı. Sonradan kızının kaçırıldığı için böyle bir karar aldığını öğrendim. Uğur Tonik hayattadır. İstanbul Beylikdüzü'de ikamet etmektedir. Çağrıldığı takdirde o da bildiklerini anlatacaktır'' dedi.

Bildiklerini babasıyla paylaştığını söyleyen Ahmet Özal, "Babam buna rağmen suikast girişiminin üzerine gitmedi" şeklinde konuştu.

Özal, babasının kendisine, "Bu bilgileri açıklamam ülkeye zarar verir. Bunlar devlet arşivlerinde yer alır. Zamanı geldiğinde açıklanır" dediğini söyledi. (Ntvmsnbc)