Ahmet Taşgetiren Bugün gazetesinden ayrıldı

Ahmet Taşgetiren Bugün gazetesinden ayrıldı
Ahmet Taşgetiren Bugün gazetesinden ayrıldı
Hükümet ve cemaat arasındaki gerilim, bir yazarın daha çalıştığı gazeteye veda etmesine neden oldu.

İslami kesimin önemli yazar ve fikir adamlarından Ahmet Taşgetiren, Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen Bugün gazetesindeki köşe yazarlığını bıraktı.

İstifasını bugünkü ‘veda’ başlıklı yazısıyla duyuran Taşgetiren, ayrılık nedeninin hükümet ve ve cemaat arasındaki gerilimde gelinen son nokta ve 17 Aralık’ta başlayan operasyon olduğunu açıkladı.

İşte Taşgetiren’in yazısından bir bölüm:

Son süreçte AK Parti Hükümeti ile Camia arasında yaşananların, iki yapıyı da yıpratmadan sonlanması için çaba sarf ettim. Ama son hadisenin de getirdiği kopuş önlenemedi.

Türkiye hangi boyutta ve nereye uzanırsa uzansın yolsuzluklarla mücadele etmeli.

Ama ben son operasyonu sadece bir yolsuzluk operasyonu olarak görmedim. Bu, başka bir savaşın uzantısı bana göre. Ve ben o noktada gazetemin genel yayın çizgisi ile çok farklı duruyorum.

Sondan bir önceki yazım “Allah’tan hayırlısı” diyerek bitiyordu. Bugün de diyeceğim odur: Allah’tan hayırlısı.

Yazının tamamını okumak için tıklayın

Zaman'da ayrılık: Yazacağım bir şey kalmadı

Nazlı Ilıcak'a büyük şok

 


  http://www.radikal.com.tr/116713811671383

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  durmak yok yolmaya devam - denizcikedi

  Ahmet Taşgetiren'in akepe döneminde bu ikinci kovuluşu. Memlekette demokrasi ve adaletin (hâlâ savunduğu) adamlar tarafından yok edildiğini ve faşizmin hortladığını görmemeye devam etsin.

  Beraber Yürürlerken Beraberce Yürütmüşler! - amaurot

  "Milli iradeye komplo kuruluyor" algısını işletmek isteseler de başaramazlar! Artık mızrak çuvala sığmıyor! O kasa odaları, ayakkabı kutularından çıkan milyon dolarlar açlık sınırı altında yaşayan milyonların olduğu bir ülkede hükümetin istifası için az şey midir? Plan Bütçe Komisyonu'nda bir inşaat şirketinin yolsuzluğu itiraf edilmedi mi Bakan ağzıyla? Sonra Başbakan fırçalamadı mı Bakanını? Duyulmaz, bilinmez, görünmez mi sandılardı? İnsaf ya'hu İnsaf! Her türlü arızaya, aşamadıkları soruna dış mihraklar teranesini uydururlar uydurmasına da içerde olan hırsızlık yolsuzluk nasıl bağlantılanır? Her şey açıkça ortada "Beraber yürürlerken bu yollar da beraber de yürütmüşler kana kana"!

  İslami Kesimin önemli yazarı - selo4433

  Yolsuzluktan öte bir şeymiş. Tamam da aralarında bir çatışma var; fakat çatışma olmasın da bu ülkeyi soyup soğana mı çevirsinler mi, bu hangi kitap hangi islam da yazıyor anlatır mısınız? Şimdi birileri bunlar müslüman değil diyecek, müslüman olan el-kaide örgütü mü yoksa?