Ahmet'i, Ali İsmail ve Abdullah'ın aileleri uğurladı

Ahmet'i, Ali İsmail ve Abdullah'ın aileleri uğurladı
Ahmet'i, Ali İsmail ve Abdullah'ın aileleri uğurladı

Ahmet Atakan'ın annesi...

Antakya'da dün gece düzenlenen eylemler sırasında yaşamını yitiren Ahmet Atakan toprağa verildi. Abdullah Cömert'in ve Ali İsmail Korkmaz'ın aileleri de törene katıldı.

Radikal.com.tr - Hatay'daki protesto gösterileri sırasında dün gece hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın cenazesi gözyaşları içinde toprağa verildi.

Atakan'ın cenazesi, otopsi için götürüldüğü Adana'daki işlemlerin tamamlanmasının ardından Antakya’ya yola çıktı. Bu esnada Armutlu Mahallesi'nde Ahmet Atakan'ın vurulduğu yerde bekleyenler, Arap Alevilerinin bir geleneği olan 'bahur' yaktılar. 15.00'e doğru Akdeniz Hastanesi'nden alınan cenaze aracı, peşinde yürüyen çok sayıda gençle birlikte Uğur Mumcu Alanı'ndan geçirilerek, Çekmece beldesi Pınarbaşı Mahallesi'ndeki evine getirildi. Bu arada, cenaze aracının arkasından yürüyen kalabalık grup sloganlar attı.

Evin önünde anne Emsal Atakan ile yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Daha önce Eskişehir'deki Gezi Parkı protestolarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz, Emsal Atakan'ın yanına gelerek teselli etmeye çalıştı. İki anne birlikte tabuta sarıldı.

Cenaze daha sonra omuzlarda taşınarak sloganlar ve dualar eşliğinde Pınarbaşı Mahallesi mezarlığına götürüldü. Burada kılınan cenaze namazının ardından Ahmet Atakan'ın cenazesi toprağa verildi.

Cenaze törenine Atakan'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu, Refik Eryılmaz ile Hatay'daki Gezi Parkı odaklı olaylarda hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in ağabeyi Zafer Cömert de katıldı.


SUÇU BARIŞ İSTEMEKTİ
Ahmet Atakan'ın tabutunun başında ağıt yakan annesi Emsal Atakan, oğlunun fotoğrafını da elinden bir an olsun bırakmadı. Emsal Atakan  "Oğlum halkı için direndi. Bu yolda canını verdi. Biz başından sonuna kadar oğlumuzun yanındaydık. Anne , 'Biz delikanlıyız , direneceğiz bu düzene karşı çıkacağız' diyordu. 'Ahmet'imin acısını bana yaşatanlara Allah evlat acısı yaşatsın, yüreğim kanıyor. Ben bir anneyim, bütün annelerin yüreği yandı. Suriyeli anneler, Ethem'in annesi, Ali İsmail'in annesi, Abdullah'ın annesi, zalimlerin zulmünü yaşadı. Bütün annelerin ve öldürülen evlatlarının suçu barış istemekti" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/115016911501698

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Beteri - menemmen

  Daha iyi günlerdeyiz! Bu kafa, bu isyan devam ettikçe, başka gruplarda işin içine girecek (mesela sünniler, ülkücüler). Çok ana ağıt yakacak çok... Sol gençleri ve alevi yurttaşları sokaklara döken ve ölümün çoğalmasından (şimdilik) siyasi rant devşirme peşinde olan yabancı ve yerli tezgahtarlar kına yakacaklar kına... Analar mı? Tabii onlar da "ağıt"! Görmüyor musunuz hala sürüklendiğimiz "can pazarı"nı... Kurban olmayın kurban!

  NE DEMİŞLERDİ İKİ YÜZLÜLER - pispor

  Artık anneler ağlamasın demişti iki yüzlü yalancılar

  AĞLAYAN BU ANNELER KİM? - m.rozbilen

  Hani anneler ağlamayacaktı? O zaman bu anneleri ağlatan kim? Dini ve insani kuralları kendine uydurmayacaksın,sen o kurallara uyacaksın.İşine geldiğine sarılıp işine ğelmediğine her türlü zulmü reva görmek müslümanım diyene yakışmaz.

  Muhtemelen kına stokları tükenmiştir. - mavi ve beyaz

  Ahmet katledildi katili belli;yakın zamanda kahraman ilan edilir mürekkebi kandan ibaret bir tarih yazdırılır ve de oniki maaş ile ödüllendirilir .Dağ gibi delikanlı,fidan gibi boyu, göğü delen gözleri var lakin İsmi Ahmet ve Türk vatandaşı o halde kimse kusura bakmasın adı Esma değilse ve Mısırlı ya da Suriye'li olmadığı için sayın başbakanımızın ve bilumum AKP'lilerin ilgi alanına giremez.

  Çığlık!!! - KAYVEN

  Allahım, sen bizi müslümanların şerrinden koru. Sana inanmıyorum ama çok çaresiz ve korkunç öfkeliyim. Lütfen bu çaresiz zamanda sana yalvarışımı es geçme. Halkının %50'sini düşman gören, halkı yerine Mısır ve Suriyenin şer güçlerini koruyup, kollayan, onlar için gözyaşı dökerken kendi halkının gençlerine kurşun sıktıran ve müslüman olarak geçinen canvar ve canavarlardan koru bizi, koru, koru. Korumasın sana inanmadığım gibi inanmamaya devam edeceğim. Ve bil bakalım yapacağımı? Hadi bil gücün varsa...

  Adın kalleş olsun be ölüm... - prometheus494

  Kapımızı çalıp durma ölüm, Biz ölecek adamlar değiliz...

  Ölen öldüğüyle kalıyor - PAN-ZEHİR

  Ölen insanları "ölümsüzdür" yazılı pankartla uğurlamak ne kadar da ironik.Gidin annesine babasına sorun bakalım ölümsüz mü ? Bir evlat kolay yetişmiyor ve sizin istediğiniz kaos uğruna tek tek harcanıyorlar. Sebep ; AKP , ODTU, daha önce ölenler...... Kısacası insan hayatından daha önemli olmayan şeyler....