Ahmet'i kalbinden vuran maganda mı?

Fındık toplarken 'serseri' bir kurşunun kalbine isabet etmesiyle yaşamını yitiren 26 yaşındaki Ahmet Ayaz, geride 18 yaşında nikâhsız bir eş ile iki buçuk yaşında, henüz nüfusa kaydedilmemiş bir çocuk bıraktı.
Haber: SERKAN KILINÇ / Arşivi

TRABZON -Fındık toplarken 'serseri' bir kurşunun kalbine isabet etmesiyle yaşamını yitiren 26 yaşındaki Ahmet Ayaz, geride 18 yaşında nikâhsız bir eş ile iki buçuk yaşında, henüz nüfusa kaydedilmemiş bir çocuk bıraktı. Ayaz ile eşi, fındıktan alacakları parayla resmi nikâh kıyıp çocuklarını nüfusa kaydettirmeyi planlıyordu.
Olay, 18 Ağustos günü Trabzon'un Araklı ilçesinde meydana geldi. Ahmet Ayaz, eşi, babası ve akrabalarıyla fındık toplarken, nereden geldiği belli olmayan kurşunla kalbinden yaralandı ve hastaneye kaldırılırken öldü.
'Sekiz gün geçti, kimse ilgilenmiyor'
Ahmet Ayaz'ın aynı zamanda akrabası olan eşi 18 yaşındaki Esma Ayaz, olayın üzerinden sekiz gün geçmesine rağmen, faillerin bulunamamasını, olaya yeterli ilgi gösterilmemesine bağladı. Eşinin ölmeden önce kızı Pınar'la oynadığını anlatan Esma Ayaz, o anı anlattı:
"Eşim vurulduğunu anlamadı. Göğsünü açtığında, 'Baba ben vuruldum, doktora götürün' dedi. Koşmaya başladı, düştü. Vurulmadan önce çocukla oynuyordu. Ben de 'Darlatma çocuğu' dedim. Bıraktı. Keşke söylemeseydim. Oynasaydı. Faillerin bulunması için yetkililerin yeterince ilgi göstermediğini düşünüyorum."