AİHM'ye karşı her yerde gösteri var

Adana'da Asri Mezarlık'taki Şehitlik'te toplanan Ülkücü İşçiler Derneği üyesi yaklaşık 50 kişi, üç uzun tahtayı birbirine bağlayıp, buna da ip geçirerek, darağacı hazırladı.

ADANA/ERZURUM - Adana'da Asri Mezarlık'taki Şehitlik'te toplanan Ülkücü İşçiler Derneği üyesi yaklaşık 50 kişi, üç uzun tahtayı birbirine bağlayıp, buna da ip geçirerek, darağacı hazırladı. Üzerine 'Karar; Vatan hainliğinden ve masum insanları öldürmekten idamına karar verilmiştir. Şehitler Yüksek Mahkemesi' yazılı idam fermanı asılan Öcalan maketinin boynuna ip geçirilerek asıldı. İdam sehpası önünde Türk Bayrağı açarak, tekbir getiren grup daha sonra olaysız dağıldı. Erzurum'da da yaklaşık 3 bin ülkücü yürüdü. Cumhuriyet Caddesi'ndeki yürüyüş sırasında, ülkücüler, Öcalan aleyhine sloganlar attı. Abdullah Öcalan'ın İmralı'daki duruşması sırasında kamuoyunun yakından tanıdığı şehit astsubay eşi hemşire Yıldız Namdar ve şehit aileleri de Başbakanlığın Güvenpark girişinde basın açıklaması yaptı.
DEHAP'liların Diyarbakır Dağkapı Meydanı'nda gerçekleştirdiği basın toplantısında ise 500 kişi 'Yaşasın Apo' sloganı attı. DEHAP İl Başkanı Mesut Beştaş "Kimi çevreler bu meseleyi siyasal rant aracı haline getirmek istemektedir" dedi. (dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7460457460450

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.